14 Eki

Kutsal Topraklara Hac Yolculuğu Başladı

Kutsal Topraklara yolculuk yapacak olan Hacı Kafilesi Gemlik’te törenlerle uğurlandı. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, İlçe Müftüsü Muammer Turan’ın da katıldığı uğurlama töreninde duygulu anlar yaşandı. Yakınları tarafından yolcu edilen Hacı adayları Müftülük tarafından organize edilen dua, Kur-an Okuma ve ilahiler eşliğinde kutsal topraklara doğru ilk adımı attılar. Hafız Sabri Aslan ve diğer camii hocalarının kaside, dua, Kur-an Okuma ve ilahileriyle yolcu edilen hacı adayları, kendilerine gösterilen ilgi, alaka ve törenden dolayı kutsal topraklara yolculuklarına oldukça mutlu başladılar.

Gemlik İskele Meydanı Festival Alanında organize edilen törende konuşan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlik için oldukça önemli günlerden birinin daha yaşandığını vurgulayarak, “Allah gitmeyenlerimize de nasip etsin” dedi. “Peygamber Efendimize bizden selamlar iletin” diye konuşmasını sürdüren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, kutsal topraklarda, Hz. Muhammed’in doğduğu topraklarda Gemlik, Türkiye ve herkes adına da dua yapılmasını istedi. Özellikle terör belasının def edilmesi ve ülkemizi bölmek isteyen mihrakların amaçlarına erişememesi adına da dualar isteyen Refik Yılmaz, hacı adaylarının yakınlarına yönelik olarak da, “Allah kavuştursun. Yolunuz açık olsun. Uğurlar olsun” diye konuştu.

Gemlik Müftüsü Muammer Turan’da konuşmasını hac risalesi ve dini açıklamalar, anılar ve kutsal topraklarla ilgili bilgiler vererek süsledi. “Allah’ın Haremine gidiyorsunuz. Kutsal Topraklarda Allah’ın misafiri olacaksınız” diye konuşan Müftü Muammer Turan, Gemlik’ten bugün 46 hacı adayının uğurlandığını ancak ilçeden hacca giden 64 kişi bulunduğunu kaydetti. Dualara eşlik ve öncülük eden Müftü Muammer Turan, millet ve devletimiz için de dua edilmesini istedi.

Hacı adayları toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından yakınları ve protokol üyeleri tarafından tebrik ederek uğurlandılar.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.