29 Kas

MAG Gemlik C Ekibi Eğitimlerine Başladı


Gemlik’te kısa adı MAG olan Mahalle Afet Gönüllüleri derneği "Gemlik C ekibi" ilk eğitimine hafta başında başladı.

Pazartesi ve Çarşamba olmak üzere haftada 2 gün Gazi ilköğretim okulunda düzenlenen eğitimde katılımcılara ; Afet riskleri, afet öncesi afet anı ve sonrasında yapılacaklar, afet durumunda toplum psikolojisi , yangın önlemleri, temel arama kurtarma planlaması, Arama kurtarma teknikleri ve güvenliği, temel yangın söndürme, İlk yardım ve sağlık konuları başta olmak üzere afet ve acil durum öncesinde, anında ve sonrasında bir çok konuda eğitim veriliyor.
Afet Öncesinde, Anında ve Sonrasında ne yapacağınızı bilin ! MAG Yetkilileri, 2010 yılından bu yana Gemlik'te yaptıkları eğitim çalışmalarında yüzün üzerinde mahalle gönüllüsüne eğitim verdiklerinin altını çizerek vatandaşlara Afet öncesinde, anında ve sonrasın ne yapacağını bilmeleri gerektiğini hatırlatarak tüm Gemlik halkını MAG eğitimlerine katılmaya davet etti.
Gazi ilköğretim okulunda düzenlenen ve 2 ocak 2011 de son bulacak 12 haftalık eğitimin ardından katılımcılara sertifikaların verileceğini belirten yetkililer yeni dönem başlayacak eğitim faaliyetlerine kayıt yaptırmak isteyenlerin wwwmag.org.tr web adresini ziyaret ederek başvuru yapılabileceklerini belirtti.
Mahalle Afet Gönüllülerinin hem gönüllü desteğine hem de yeni ekiplerin oluşturulabilmesi için sponsor desteğine ihtiyacı olduğunu belirten MAG yetkilileri duyarlı vatandaşların da desteklerini bekliyor.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.