14 Oca

Makamlar Mevkiler Geçicidir Kalıcı Olan Hizmetlerdir

Geçtiğimiz günlerde yapılan olağan kongre sonrasında 6. kez göreve seçilen Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Gemlik Şube Başkanı Hüseyin Yener ve yeni yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Başkanvekili Refik Yılmaz, “Makamlar ve mevkiler geçicidir. Kalıcı olan hizmetlerdir. Şan şöhret için değil, insanlara hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi. Hüseyin Yener başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyelerini kutlayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, işçi emeklilerinin huzurevi, emeklilerin gidebileceği park ve sosyal tesisler gibi taleplerini de belediye imkânları dâhilinde gerçekleştirebileceklerini kaydetti.

Gemlik’in bugüne kadar hiç olmadığı ölçüde alt yapı atağına kalktığını hatırlatan Refik Yılmaz, daha eski yıllarda yaşanan sel baskınlarının artık yaşanmadığını, kanalizasyon taşkınlarının görülmediğini, asbestli su borularının değiştirildiğini belirterek, yeni otopark alanları açmak için de çaba gösterdiklerini vurguladı. Gemlik’in depremsel risklere karşı daha sağlam zeminli alanlara taşınması gerektiği görüşünü bir kez daha masaya yatıran Refik Yılmaz, toprak koruma kanunu ve zeytinlikleri koruma kanunu gibi kanunların ilçenin depremsel riski göz önüne alınarak değiştirilmesi yönünde çalışmaların sürdüğünü anlattı. Gemlik Belediye binasının da ölçüm sonrasında tahliye edilmesine karar verdiklerini bildiren Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, taşocakları mevkiine yeni belediye binası yapılana kadar birçok belediye biriminin sosyal yaşam merkezine taşınacağını ifade etti. Önce kamu binalarının taşınması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, kamu binalarının vatandaşlara da örnek olacağını sözlerine ekledi.

Gemlik’in sağlam zeminli alanlara doğru taşınmasının yıllar alacağının altını çizen Refik Yılmaz, buna karşın ilçenin geleceği ile ilgili bu önemli projeye kendi dönemlerinde başlanacağını vurguladı. Yılmaz, yapılan çalışmaları da dernek üyelerine anlatırken, soruları da içtenlikle cevapladı. Hüseyin Yener’de, Refik Yılmaz’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Sizi takdir ediyoruz. Dernek olarak tüm başarılı çalışmalarınıza desteklerimizi sunacağımızı belirtiriz” diye konuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.