14 Oca

Milli Yelkenciler Refik Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Bayan Milli Takımının 12 Ocak 15 Ocak Tarihlerinde yapacağı Çeşme kampına davet edilen Türkiye Şampiyonu Milli Sporcu Tuğba Öksüz ile yine Çeşme’de 19 Ocak 23 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan Milli Takım kampına davet edilen şampiyon yelkenci Hasan Sal kamp öncesi Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Gemlik Yelken Kulübü yöneticisi Mahmut Solaksubaşı ve Antrenörü Timur Arabalı ile birlikte Belediye Başkanlığına gelen Milli sporculara Refik Yılmaz’da 2’şer adet Yelken Kıyafet takımı hediye etti. Gemlik ve Bursa Bölgesinin gururu olan Milli sporcuların başarılarının devamını dileyen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, hediye ettikleri yelken takımlarının uğurlu gelmesini temenni ettiklerini söyledi.

25 Ocak ile 1 Şubat tarihlerinde yapılacak olan Yarı Yıl Kupası organizasyonu öncesinde Milli Takım kampına davet edilen sporcular, kupa organizasyonu sonrasında oluşacak olan Milli Takımın değişmez yelkencileri olmak istediklerini söylediler. Gemlik’te başta yelkencilik sporu olmak üzere tüm deniz sporlarını sevdirmeye çalıştıklarını kaydeden Kulüp Yöneticisi Mahmut Solaksubaşı’da yüzme bilen öğrencilerden yelken sporuna ve diğer deniz sporlarına ilgi beklediklerini kaydetti. Gemlik Belediyesi’nin Belediye Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa açacağı “Olimpik Kulaçta İlk Adım Yüzme Okulu” projesini hatırlatan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, bu öğrenciler arasından başarılı olanların yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde derslerinde başarılı olan öğrencilerin yelken kulübüne yönlendirilebileceğini anlattı.

Yelken kulübünün yelken bağlama alanları, kayık indirme platformu, alt yapıya yönelik çehre düzenlemesi gibi eksikliklerini de gidereceklerini açıklayan Refik Yılmaz, ayrım yapmadan devam ettikleri spor kulüplerine malzeme ve tesis yardımının yelken kulübüne yönelik de yapılabileceğini sözlerine ekledi. Refik Yılmaz, “Yelken Kulübü olarak hazırlayacağınız her türlü projeye biz belediye olarak katkı sunmaya hazırız. Hasan Sal ve Tuğba Öksüz gibi iki şampiyon sporcuyu çıkaran ve daha nicelerini de şampiyonalara hazırlayan kulübümüze her konuda destek oluruz” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.