21 May

MHP’den Ziyaretler Sürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu ve Yönetimi Gemlik Muharip Gaziler Derneği ve 66. nolu Gemlik Taşıyıcılar kooperatifini ziyaret ettiler.

19 Mayıs’ı anma etkinlikleri dahilinde Atatürk anıtına çelenk koyan MHP’liler günün devamında Gemlik Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti. Ziyarette 19 Mayıs ve Belediye binası konuşulurken, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer Uyar 19 Mayıs gibi anlamlı bir günde MHP’nin ziyaretinden mutlu olduklarını belirtirken, Çarşı Camii konusunda Gemlik’te ortak akılla alınacak kararı da destekleyeceklerini belirtti.

MHP’nin sonraki durağı ise Gemlik 66 nolu taşıyıcılar kooperatifi oldu.

Kooperatif Başkanı Fehmi Arslan taşıyıcıların sorunlarına değinirken Gemlik’te yapılan çalışmaların kendilerini etkilediğini ve yolların genişlemek yerine daraltılmasına anlama veremediklerini söyledi. MHP’nin Cuma namazı sonrası dağıttığı bildirileri de okuduğunu belirten Arslan Belediye binası ile alakalı ciddi kurumlardan rapor alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, her şehir çarşı camii ile anılırken Gemlik’e yakışan camiyi en çok kendilerinin istediklerini belirtti. Belediye binasının yıkımının israf olduğunu hatırlatırken park yeri gibi imkan varken Süleymaniye benzeri Osmanlı veya Selçuklu mimarisi kullanarak denizden ve karadan net görülecek cami Gemlik’in değerini de artıracaktır dedi. Cami konusunun yaptım oldu mantığı ile aceleye getirerek seçim yatırımı olmasının hata olduğunu üzerinde duran Durdu; ‘’Ortak akılla karar alınsın Gemlik’e yakışan cami yapılsın, Refik Yılmaz reklam istiyorsa da ‘Refik Yılmaz döneminde yapıldı’ diye de yazdırmaktan gocunmayız’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.