09 Oca

“Mobilya Döşemecisi Kursu Başlıyor”

UMEM Beceri’10 Projesi’nde İlk Adım

“Mobilya Döşemecisi Kursu Başlıyor”

Gemlik’te, mesleki eğitim ve vasıflı istihdamın artırılmasına yönelik Türkiye İş Kurumu Gemlik Şube Müdürlüğü, Gemlik Ticaret Sanayi Odası ve Gemlik Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen UMEM Beceri 10 projesinde ilk adım atıldı.

Türkiye İş Kurumu Gemlik Şube Müdürlüğü, Gemlik Ticaret Sanayi Odası ve Gemlik Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürütmüş oldukları çalışmalar neticesinde Gemlik Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nin UMEM Beceri’10 projesine dahil edilmesiyle beraber, çalışmalar tüm hızıyla sürerken, UMEM Beceri’10 projesinde ilk adım atıldı ve gelen talepleri değerlendiren kurum yetkilileri, mobilya döşemecisi kursunu açtı. Kurs için son başvurular alınırken, diğer kurslar içinde başvuruların gelmesi bekleniyor.

Kısa adı UMEM olan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi ile vasıfsız elemanlara eğitimler verilerek, gerekli istihdam oluşturulacak. Piyasa araştırması yapılarak, firmaların talepleri doğrultusunda ihtiyaç duydukları kalifiye eleman yetiştirilmek üzere, İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından seçilen kişilere yönelik beceri kazandırma ve meslek edindirme kursları düzenlenecek.

Bu konuya yönelik çalışmalarını sıklaştıran İŞKUR Gemlik Şube Müdürlüğü, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü yetkilileri, taleplerin sürdüğünü bildirdiler. Bu bağlamda İşçi ve İşverenlerden talep beklediklerini dile getiren yetkililer, gelecek taleplere göre açılacak kursların şekilleneceğini belirttiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.