09 Oca

Silahlı Soygun Zanlısı Yakalandı

Gemlik’te önceki gün Eşref Dinçer PTT şubesinde silahlı gasp olayına karıştığı öne sürülen bir kişi İnternet Kafede suçüstü yakalandı.

Gemlik’te bir PTT şubesinde silahlı soygun gerçekleştiren zanlı yakalandı. Şüphelinin Gemlik’te ikamet ettiği ve işsizlikten dolayı soygunu gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Gemlik’te meydana gelen olayda, PTT şubesine silahlı soygun düzenleyen ve bir miktar para alarak kaçan zanlı polis ekiplerinin yoğun çabası sonucu yakalandı. Eşrefinçer PTT şubesinde gerçekleşen silahlı soygunla ilgili geniş çaplı bir soruşturma yürüten Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Asayiş Büro ekipleri, olayı gerçekleştiren zanlının kimliğini olaydan kısa süre sonra tespit etti.

Olayın olduğu andan itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine giren ekipler kimliğini tespit ettikleri zanlının evi dahil gidebileceği tüm adreslerde arama başlattı. Gece sabaha kadar devam eden arama ve baskınlar sonrası B.Y. isimli zanlı Gemlik’te bir internet kafede yakaladı. B.Y adlı şahısın yapılan sorgunun ardından suçunu itiraf ettiği öğrenilirken, zanlının başka suçlardan sabıkası bulunmadığı öne sürüldü.

Gözaltına alındıktan sonra İlçe emniyet müdürlüğüne götürülen ve burada kimlik tespiti yapılan zanlı daha sonra olay yerine götürüldü. Geniş güvenlik önlemleri altında olayı anlatan ve suçunu itiraf eden şahıs, işsiz olduğunu öne sürerek, Paraya ihtiyacım vardı. Yapmak zorunda kaldım.” diye konuşurken, B.Y.isimli zanlının tarif ettiği yerlerde ise olayda kullanılan tabanca bulunamadı. Genç zanlı daha sonra işlemlerin devamı için ilçe emniyet müdürlüğüne tekrar götürüldü.

Bilindiği gibi Gemlik Dereboyu’nda bulunan Eşrefdinçer şubesinde meydana gelen olayda, veznedara silah çeken bir kişi kasadan bir miktar para alarak kaçmış, olayda kullandığı kar maskesi ve eldiven ise olay yerine yakın olan Eser Sitesi bahçesinde bulunmuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.