07 May

Müteahhitler Derneği Yönetimi Oluştu

Müteahhitler Derneği kurucu başkanı seçmesinin ardından yönetim kurulunu da oluşturdu.

Gemlik’te kurulması planlanan ve bir araya gelerek kurucu başkan olarak Hamza Aygün’ü yetkilendiren müteahhitler kongreye kadarki süreçte görev yapacak olan yönetim kurulunu da oluşturarak çalışmalarına başladı.

Dernek Yönetimi Hamza Aygün, Ferhat Kurt, İrfan Çakır, Selahattin Ulaş, Rahmi Bozdemir, Şerif Oğur ve Murat Çakır ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Dernek Kurucu Başkanı Hamza Aygün toplantıda yaptığı açıklamada 5 Nisan’da kurucu başkanlık görevini almasının ardından Gemlik’te faaliyet gösteren ve kuruluş sürecindeki toplantılara katılan 54 kurucu üyeye ulaşarak tek tek görüşlerini aldığını ve yönetimin geniş istişareler neticesinde oluşturularak kuruluş evraklarının Valilik makamına teslim edildiğini bildirdi.

Aygün açıklamalarına devam ederek “Genel kurula kadar görev alacak kısa süreli bir yönetim dahi olsa yine de üzerinde çokça istişare ederek bütün müteahhitlerin sahipleneceği, temsil yeteneğine sahip, çalışacak bir yönetim olması için gayret gösterdik. 54 işadamından oluşan her biri kendi alanlarında büyük çapta işler yapan bir derneğe 7 kişilik yönetim oluşturmak gerçekten çok zor oldu. Farklı alternatifte çok sayıda yönetim listesi oluşturulabilirdi. İnşallah bu listemiz de hayırlı olur ve güzel çalışmalara imza atarız.” dedi.

Müteahhitler Derneğinin kurulmasında büyük emekler sarf eden ve har safhada yardımlarını esirgemeyen Enver Şahin’e özellikle teşekkür eden Hamza Aygün, fikirleriyle kendilerine yol gösteren bütün müteahhitlere de şükranlarını iletti.

Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu yaptıkları ilk toplantıda 3 ay içersinde Genel Kurul yapılmasının yanı sıra Asilhan’da tutulan büronun tefriş edilmesine ve çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretler yapılmasına karar verdiler. Dernek kuruluşunun 54 müteahhitle başladığını ve Gemlik’te faaliyet gösteren tüm müteahhitleri dernek çatısı altında buluşturmak hedefi ile çalışma yapılacağını kaydettiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.