09 Oca

Polis Bölgesi Genişledi

Gemlik’e bağlı kapanan beldeler arasında yer alan Umurbey ve Küçük Kumla’nın güvenliği jandarmadan polise geçecek, daha önce listede bulunan Kurşunlu ise jandarma bölgesinde kalmaya devam edecek. 1 Ocak 2012 itibariyle Bursa valisi tarafından imzalanan yeni güvenlik şemasına göre polis ve jandarma 3 ay içerisinde kendi bölgelerinde görev teslim alacaklar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarının 2004 yılında genişlemesinin ardından sürekli gündemde olan beldelerin güvenliği ile alakalı düzenleme 1 Ocak 2012 itibariyle netlik kazandı. Buna göre Gemlik’e bağlı olan ve son yerel seçimler öncesi kapanan beldeler olan Umurbey ve Küçük Kumla mahallelerinin güvenliğinden jandarma değil polis sorumlu olacak. Bursa valisi Şehabetin Harput’un 90 gün süre verdiği görev değişimi için Emniyet be Jandarma kendi arasında anlaşarak 1 Mart 2012 itibariyle görev değişimini sağlayacak.

Öte yandan özelikle Küçük Kumla’nın yaz aylarında 200 binleri bulan nüfus yoğunluğunu göz önüne alan ilçe emniyet müdürlüğü burada kurulacak olan polis merkezi ve devriye araçları ile ilgili Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ile bir araya geldiler. İlçe Emniyet müdürü Kenan Kerdiğe ve Müdür yardımcısı Ali Kırdağı Demir Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ile yaptıkları görüşmede sorumluluk sahalarının genişlemesinin ardından özellikle ulaşım araçları konusunda sıkıntı yaşanmasının muhtemel olduğunu ve bu konuda destek beklediklerini söyledi.

Gemlik
Belediye başkanvekili Refik Yılmaz’da belediyelerin her alanda olduğu gibi emniyet hizmetlerinde de vatandaşların yanında olacağını söyleyerek, bizlerde Gemlik’te yapılan bu değişim esnasında belediye olarak üzerimize düşen hizmeti sağlayacağız. İlçe emniyet müdürlüğümüzün Umurbey ve Küçük Kumla için ihtiyaç duyduğu ekip otomobilleri ve olaylara daha hızlı müdahaleyi sağlayan motorlu polisler için motorsiklet ile gerekli olan teçhizatın sağlanması için gerekeni yapacağız dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.