14 May

Projelere Destek Sürüyor

2010 yılında uygulanmaya başlanan ve her geçen gün geliştirilen ‘Beceri 10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi’ kapsamına, Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi de dahil edildi.

Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nazım Hikmet Seren, İşkur Şube Müdürü Lütfi Güleç ve Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt ile bir araya gelerek, yapılan tüm girişimler sonucu okulun projeye dahil edilmesini ve süreci değerlendirdiler. Önümüzdeki günlerde, Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi projeden kaynak aktarılması ve açılacak kurslara imkan sağlayacak şekilde okulun altyapısının geliştiril mesai ardından, işsizlik ve mesleksizlikle mücadele etmek adına kurslar açacağı bildirildi.

İşletmelerin talep ettiği mesleklerde ve istenilen özelliklere sahip elemanların yetiştirileceği kurslar, hizmet sektöründe olacak ve işsizlere ve firmalara fırsatlar sunacak.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkanı Kemal Akıt, Oda olarak İş Kur ile birlikte yürütülen projelere destek verdiklerini, Endüstri Meslek Lisesi’nden sonra Kız Teknik ve Meslek Liselerinin de kapsama alınmasından memnunluk duyduklarını, birlikte yapılacak projelere destek vereceklerini söyledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.