23 Şub

ŞAMPİ…… GEMLİKSPOR

Bursa bölgesi süper amatör lig B grubunda Gemlikspor şampiyonluğa emin adımlarla ilerliyor şampiyon olacağımıza inancımız tamdır. 2 devre için yapılan transferler Gemlikspor'a çok yarar sağlayacaktır.Mustafa çiçek diye bir futbolcu geldi Gemlikspor'a size onun hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.

Toplam Maç Toplam Gol

Türkiye Kupası 20

TFF 3. Lig 547

TFF 2. Lig 401

Resmi Kupalar 40

Özel Turnuva ve Kupalar 30

Özel Maçlar 282

Bank Asya 1. Lig 70

BAL Ligi 30

Avrupa Şampiyonası 20

A2 Ligi 210

Mustafa çiçek gibi bir futbolcuyu Gemlikspora kazandırdığı için Gemlikspor Başkanımız Orhan Koç'a teşekkür ederiz. Mustafa çiçek ile beraber Kestel belediye spordan Şerif bergan şen, Bağlarbaşıspordan Mustafa çiçeğin kardeşi Eyüp çiçek ve ayrıca Muğla Ortaca Belediyespordan gelen Mehmet kadıoğlu ile beraber play-off lardanda çıkarak dal ligine çıkacağımıza inanıyoruz ve Gemlikspor'u desteklemeye devam ediyoruz.

Tabiki sadece Gemlikspor yönetiminin, futbolcularının,teknik kadronun ve biz taraftar derneğinin inanması yetmiyor.kısıtlı bütçeler ve yapılan az bir destekle buralara kadar geldik.Gemlik defalarcada söylediğimiz gibi nüfusu 100.000 kişiyi aşmış türkiyenin limanları ve serbest bölge bazında ilk 5 içine giren bir ilçesi fakat bir o kadarda duyarsız bir ilçedir.

Aslında Gemliksporun şu an birçok nufüsu Gemlikten bile az olan sanayisi olmayan fakat ilgili insanların olduğu il veya ilçelerin olduğu profesyonel liglerde oynaması gerekmiyor mu? yıllardır dediğimiz gibi Orhangazispor'un bizden ne fazlası var bir tek sporu seven bir müdürü olan compenanta fabrikası ve ilgili Orhangazi halkı peki Yalova'nın neyi fazla bizden onunda bir tek aksa elyaf fabrikası ve futbola ilgili bir halkı var yada armutlu belediye spor ban bahsedelim en yakın örnek daha düne kadar gemliğe bağlı olan armutludan evet armutlu nüfusu 10000 kişi bile olmayan küçük bir sahil yeri bir tek ihlas evleri var ve inşaat yapan müteahhitler var ama bakın olaya ihlas evlerinden her gün yemekleri geliyor. ev yapan müteahhitler daire başına 500 tl Armutlu spora yardım ediyorlar çok güzel tesisleri de varmış futbolcuların kaldığı!!!! Herhalde bu kadar yeter bu il ve ilçe takımlarının yanında gemliğin futbolda 3-4 takımla süper amatörde ve Gemlik sporunda artık profesyonel liglerde mücadele etmesi gerekmiyor mu.?

Gemlik gençliği ve Gemlik halkı bunu hak ediyor mu? Bence haketmiyor haketmemek içinde elinden geleni yapıyor. peki neden sormaz mı çocuklar şimdiye kadar saha vardıda biz mi oynamadık diye yada aileleri çocuklarımız istedi de biz mi göndermedik onları spora diye!!!!

Ama artık gençliğin ve ailelerin mazereti de kalmadı sahalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor takımlarımız var sayısı azda olsa takımlarımızın isimlerini sayayım size:

GEMLİKSPOR

GEMLİK BELEDİYE SPOR

GEMLİK KÖRFEZSPOR

GEMLİK UMURSPOR

GEMLİK KUMLA GENÇLİK SPOR

GEMLİK KURŞUNLU SPOR

GEMLİK KARADENİZSPOR

GEMLİK ÇOTANAKSPOR

Bu takımlarımızın hepsi altyapılarına yetenekli gençleri bekliyor yetiştirmek ve gemlikspora veya türk futboluna kazandırmak için

eeee şimdi sahalar var ve yapılmaya devam ediyor takımlarımız var genç yeteneklerimizi bekliyorlar. neyi bekliyorsunuz gemlik gençliği haydi futbola vaktinizi futbolla geçirin sosyalleşinki gemlikte bundan sizin başarılarınızla nasiplensin göğsümüzü kabartın

Aynı ilk paragrafta belirttiğim Mustafa Çiçek gibi olun böyle değerler her zaman yetişmezde her zamanda Gemlik için Mustafa Çiçek gibi iyi bir futbolcuyu bulamayız.

Gemlik gençliğinden isteğimiz Gemlikteki mevcut spor kulüplerine müracaat etmeleri ve hepsinin iyi birer sporcu olmasıdır.

Bir başka mevzuda bölgemizdeki sanayi kuruluşlarının yeterli desteği vermemesidir düşünsenize bölgesinde bulunan sadece compenanta fabrikasının desteğiyle 10 senedir 3.ligde futbol oynayan Orhangazispor nerelerde!!!! çevresinde belki 100 tane fabrika ,serbest bölge,limanlar ve gümrük bölgesinin olduğu Gemlikspor nerelerde buradaki tüm fabrikalar ,limanlar, serbest bölge bir compenanta ve Orhangazi halkı kadar olamadı!!!!

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.