23 Şub

Babalara Diploma Töreni

Cumhuriyet İlköğretim Okulu velilerine verilen 13 haftalık Baba Destek Eğitimi Programı belge töreni Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı.

Törende konuşan ilçemiz kaymakamı Bilal Çelik, Babalara yönelik bilimsel temelli bir eğitim programı bu uygulama; Çocuğun gelişiminde, baba da anne kadar etkilidir. Buna rağmen ülkemizde ve dünyada, sadece babalara yönelik programlar yok denecek kadar azdır. Oysa, çocuk gelişiminde, babalar da desteğe ihtiyaç duymakta ve uygun programlar sunulduğunda, hem kendileri hem de yakın çevrelerinde olumlu değişimler gerçekleştirmektedir. Baba Destek Program (BADEP), babanın çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda daha bilgili olmasını, bu bilgilerini hayata geçirmesini, çocuğuyla, eşiyle ve yakın çevresiyle iletişimini geliştirmesini ve daha demokratik bir tutum benimsemesini sağlamaktadır.

Baba Destek Programı, Türkiye'de babaların çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için geliştirilmiş, bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Katılımcı babalar; çocuk gelişimiyle ilgili bilgi düzeylerini artıran, iletişim becerisi kazandıran ve bunun sonucunda daha demokratik bir tutum benimsemelerine yol açan eğitimler almaktadır.Bu programı ilçemizde ilk defa uygulayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Adnan Uluğ ‘a da teşekkür etti.Daha sonra kursu başarıyla bitiren 17 babaya belgelerini çocuklarla birlikte takdim etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.