15 May

Şampiyon Trabzonlular Derneği Oldu

Gemlik Belediyesinin organize ettiği 2012 yılı Bahar Kupası Olgunlar Kategorisi Futbol maçlarında şampiyonluk ipini Trabzonlular Derneği göğüsledi. 21 Nisan’da Bursa Büyükşehir Belediyesi Suni Çim Saha Tesislerinde başlayan 10 takımın iki grupta mücadele ettiği maçlarda 3.lük 4.lük ve final karşılaşmaları Pazar günü oynandı. Muammer Ağım Devlet Hastanesi ve Kamu Kurumları takımına 1-0 yenilen Gemlik Spor Taraftarlar Derneği ile Trabzonlular Derneğine 2-1 yenilerek final şansını kaçıran Gemlik Tayfa arasındaki 3.lük 4. lük maçı nefes kesti.

İlk yarısı 1-1 eşitlikle sonuçlanan bu maçı Gemlik Taraftarlar Derneği 2-1 kazanmasını bilerek turnuvayı 3. bitirdi. Nefes kesen final maçında ise Gemlik Trabzonlular Derneği ile Muammer Ağım Devlet Hastanesi ve Kamu Kurumları takımı karşı karşıya geldi. Borda Mavililer karşılaşmayı ilk yarıda attığı 3 golle kazandı. Muammer Ağım Devlet Hastanesi ve Kamu Kurumları takımının ikinci yarıdaki baskısı ise gol getirmedi. Karşılaşmaları Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı ve Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda taraftar izledi.

Turnuva sonunda bir konuşma yapan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, sporun dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik demek olduğunu herkese gösteren takımlara ve futbolcularına teşekkür etti. Sırada Gençler futbol turnuvası, basketbol ve voleybol turnuvaları olduğunu hatırlatan Refik Yılmaz, “Biz bu sahaları, tesisleri göstermelik, seyirlik yapmadık. Gemlik halkı 24 saat süreyle bu tesisleri kullansın, spor yapsın diye yaptık. Yıpranırsa yenileriz, eskirse değiştiririz, bozulursa tamir ederiz. Yeter ki Gemlikliler bu tesislerden doyasıya yararlansınlar” dedi. Refik Yılmaz turnuvaya katılan tüm takımlara, yöneticilerine, futbolcularına, taraftar ve ailelerine de teşekkür ederek, gelecek yıllarda da bu turnuvayı periyodik hale getireceklerini bildirdi.

Turnuvada gol kralı olan Trabzonlular Derneği’nden Yalçın Genç’e kramponunu Çotanak spor Kulübü 2. Başkanı Adil tepe takdim etti. Turnuvanın en başarılı kalecisi seçilen Mesut Gün’e de eldivenini Karadeniz Spor antrenörü İmdat Çamdeviren verdi. Turnuva boyunca başarıyla saha temsilciliği görevini yerine getiren Gökhan Ceylan’a plaketini de tertip komitesi üyesi Alican Durdu verdi. Turnuvanın en az kart gören ve en centilmen takımı seçilen Öz Karadeniz Spor’a da kupa ve madalyasını Gemlik Tayfa Takımı sorumlusu Ferhat Orhan sundu.

Turnuva 3.sü Gemlik Spor Taraftarlar Derneğine kupa ve madalyalarını Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, Turnuva 2. si Muammer Ağım Devlet Hastanesi ve Kamu Kurumları Takımına madalya ve kupasını Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, şampiyon olan Gemlik Trabzonlular Derneği’ne de madalya ve kupasını Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz verdi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.