27 Şub

Şehit Cemal İlköğretim Öğrencilerinden Yaşlılara Saygı

Şehit Cemal İlköğretim öğrencileri; Okul Müdürü Turgay Selçuk başkanlığında; Müdür Yardımcısı M.Necati Demir,okul aile birliği üyeleri ve sosyal bilgiler öğretmeni Özlem Biçer eşliğin de Ali Osman Sönmez huzurevini ziyaret ederek, yaşlılara çiçek ve çeşitli hediyeler verdiler.

Huzurevinde kalan yaşlıların ellerini öpen öğrenciler, yalnızlık hissini bir nebzede olsun unutturarak onlarla sohbet ettiler. Okul müdürü Turgay Selçuk, yaşlılığın insan hayatının bir gerçeği olduğunu belirterek, "Okul olarak onlara sıcacık bir el uzatmak istedik. İstedik ki, bir gün bile olsa huzurevindeki yaşlılarımız öğrencilerimizin sıcacık dokunuşu ve onların getirdikleri hediyelerle mutlu olsunlar. Öyle de oldu. Öğrencilerin ziyareti onları çok heyecanlandırdı. Okul aile birliğinin katkılarıyla gerçekleştirilen ziyaretimizde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz onlarla sohbet etti. Bir gün bile olsa yalnızlıklarını giderdiler." diye konuştu
Selçuk, yaptığı açıklamada, öğrencilerin geziden çok memnun ayrıldığını belirterek, öğretmen ve öğrencilerin yaptığı bu çalışmadan gurur duyduğunu belirtip, okulda bu tür etkinliklerin, öğrencilerin eğitim ve sosyal duyarlılıklarının artırılması için çok önemli olduğunu kaydetti.
Huzurevi'nde kalan yaşlılar ise kendilerini ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdiler.

Okul Müdürü Turgay Selçuk ayrıca geziye otobüs sağlayarak katkıda bulunan Gemlik Belediye Başkanlığına da teşekkür etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.