27 Şub

Büyükşehir Gemlik’in Yüzünü Güldürüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı ve yaşanabilir bir kent hedefiyle sürdürülen çalışmaları kapsamında Gemlik’te düzenlenen kent meydanında kamulaştırmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz ile birlikte Gemlik Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Gemlik’in de daha yaşanabilir bir ilçe olması hedefiyle çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Gemlik’in tüm alanlarında, altyapıdan üstyapıya kadar Gemlik Belediyesi ile el ele koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Gemlik Kent Meydanı da ilçenin önemli projelerinden biri” dedi.

“Gemlik güzel bir meydana kavuşacak”

Gemlik’te bir yandan Çarşı Deresi’nin ıslahının yapıldığını, aynı zamanda Çarşı Deresi’ni sahille buluşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Altepe, “Kent meydanı projesi de Gemlik’teki çalışmalarımıza paralel olarak devam ediyor. Meydanda bulunan dükkânların kaldırılması ve devam eden kamulaştırmalarla birlikte kısa zamanda Gemlik’in çehresini değiştirecek güzel bir meydana kavuşmuş olacağız. Diğer projelerle birlikte Gemlik, hızla Bursa’nın vizyon ilçelerinden biri haline gelecek” diye konuştu.

Büyükşehir’den büyük destek

Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz da Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’e yaptığı yatırımlarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Gemlik’in kent meydanı oluşumunda Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkıları olduğunu vurgulayan Yılmaz, kent meydanı çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek, “Bölgede kamulaştırmalar devam ediyor. Yaklaşık 20 milyon TL değerindeki kamulaştırma davası söz konusu. Biz burada kendi dükkânlarımızı kaldırdık. Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırdığı bina da tahliye ediliyor. Bir taraftan da kamulaştırılan binalar teker teker yıkılacak. Gemlik’e yakışır güzel bir meydana kavuşacağız” şeklinde konuştu.

Altyapı çalışmaları hız kesmiyor

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’te devam eden ve 2012 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenen atıksu, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaat çalışmalarıyla da vatandaşların yüzünü güldürüyor. BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gemlik’te 24 Mart 2011 tarihinde başlayan ‘Gemlik Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebeke İnşaatı’ ile ‘Gemlik-Umurbey Atıksu ve Yağmursuyu İnşaatı Projesi’nde önemli aşama kaydedildi. 12 milyon 500 bin TL bedelli proje ile Gemlik’in kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyundan kaynaklanan altyapı sorunlarına çözüm üreten Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’teki çalışmaları yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyor. 6 milyon 500 bin TL değerindeki ‘Gemlik Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Şebeke İnşaatı’ ile 6 milyon TL bedelli ‘Gemlik-Umurbey Atık Su ve Yağmur Suyu Şebeke İnşaatı’ tamamlandığında Gemlik’te yaşayan vatandaşlar da rahat nefes alacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.