12 Oca

Soyguncular Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Kar Maskeli Pompalı Soyguncular Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Gemlik’te bir akaryakıt istasyonundaki marketi pompalı tüfekle soyan kar maskeli zanlılar, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. 500 lira gasp ederek kayıplara karışan zanlılar, kiraladıkları otomobille kaza yapınca jandarma tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Gemlik ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda bulunan markete gece saatlerinde gelen kar maskeli 3 kişi, ellerindeki pompalı tüfeği doğrultarak kasadaki para ve değerli eşyaları istedi. Bu olayın ardından aynı bölgede bir hafta sonra başka bir büfeye giren ve zanlılardan birinin bir el ateş etmesi sonucu büfede bulunan Yılmaz Ş.’yi yaralama olayına da karışan ve kasadaki paraların bir kısmını gasp eden zanlılar, ayrılırken market görevlilerinden yere yatmalarını istedi. Tekrar ateş edip marketten çıkarak kendilerini bekleyen 2 kişi ile birlikte kayıplara karışan 5 zanlı, izlerini kaybettirdi.
Olayı araştıran jandarma ekipleri, zanlıların Zonguldak'ta kiraladıkları otomobille kaza yaptığını belirledi. Bunun üzerine düzenlenen operasyonda; S.M., Y.K., Y.S., F.K. ve M.M. isimli zanlılar yakalandı. Sorgusu tamamlanan ve önceki gün 2’si Gemlik’te 3’ü de Zonguldak’ta adliyeye sevk edilen 5 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Zanlıların bu arada Karacabey'de de bir kasap dükkanını iki kez soydukları, elektronik eşya çaldıkları da belirlenirken, yaralanan market görevlisinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.