14 Mar

Taraftar Dernekleri Refik Yılmaz’a Yemek Verdi

Gemlik’te bütün spor kulüpleri taraftarlar derneklerini içine alarak oluşturulan taraftarlar birliği yöneticileri Başkanvekili Refik Yılmaz’ı akşam yemeğinde ağırladılar. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a, sporda tesisleşme yatırımları ve spor kulüplerine yönelik malzeme yardımları nedeniyle teşekkür eden taraftarlar birliği yöneticileri, belediye ile ortaklaşa yapmayı düşündükleri projeleri de masaya yatırarak, bundan sonra da belediye desteğini arkalarında görmek istediklerini dile getirdiler. Paşa Restoranda verilen akşam yemeğine Bursasporlular Dernek Başkanı Ferhat Orhan, Gemlik Taraftarlar Derneği Başkanı Emir Yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Serhat Çolak, Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ali Osman Alınca, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Ümit Yüksel, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Başaran ve yönetim kurulu üyesi Hasan Yüksel katıldı.

Gemlik Atatürk Stadının yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan suni çim sahanın hizmete girdiğini hatırlatan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, yenilenen Küçük Kumla Suni Çim Sahası’nın da kısa sürede hizmete gireceğini belirtti. Kumla Sahasının standart ölçülerde olmadığı yönündeki eleştirileri bir kez daha yanıtlayan Refik Yılmaz, “Sahayı biz küçültmedik. Eski sahayı yeniliyoruz. O sahanın yenileme çalışmalarından önceki halini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sahanın standart ölçülerde olmadığını da biliyoruz. Sahanın bir tarafı tarihi mezarlık bölümünde kalıyor. Biz de Haydariye köyüne doğru olan bölüm için kamulaştırma kararı aldık. Kamulaştırma çalışmaları uzun yıllar sürebiliyor. Biz kamulaştırma çalışmaları bitene kadar bu sahayı yapmasa mıydık? 2-3 yıl beklemek yerine mevcut sahayı biran önce değerlendirdik. Zaman kaybının önüne geçerken, bölge gençlerimize spor yapma imkânı sağladık. Kamulaştırma çalışmaları tamamlandığında Kumla sahası standart ölçülere getirilecektir. Ayrıca bu bölgeye spor kompleksi yapmayı hedefliyoruz. Tenis kortu, voleybol ve basketbol sahası, soyunma odaları, gazi parkuru, çocuk parkı da planlıyoruz. Ancak önceliğimiz Kumla sahasını mezbelelik halinden kurtarıp, en iyi şekilde değerlendirmektir” dedi.

Umurbey’de kamulaştırılan 4 bin 200 metrelik alanın standart saha yapılacağını anlatan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, bu sahanın ihalesinin de önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi. Kurşunlu Mahallesine de Bölge Parkına standart saha, Cumhuriyet Mahallesine de antrenman sahası olmak üzere iki saha yapılacağını belirten Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Mahallesine de iki adet çocuk parkı ve basketbol sahası yaptıklarını söyledi. Üniversite yerleşkesinde hizmete giren halı sahanın yanı sıra, basketbol sahası yenileme çalışmalarını da anlatan Yılmaz, sporda tesisleşme arttıkça gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulup, ilçenin sportif başarılarla anılacağına inandığını sözlerine ekledi.

Sporda barış adına bir araya gelip, daha önce de kulüp ayrımı yapmadan ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ve ülke gündemine yerleştiklerini hatırlatan taraftarlar birliği üyeleri de, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajlarını tekrar vurgulayarak, sahalardaki kıyasıya rekabetin, taraftarlar derneği arasındaki dostluğa gölge düşürmeyeceğini ifade ettiler. Gemlik’ten yükselen bu birlik ve beraberlik mesajının örnek olup, Türkiye genelinde çığ gibi büyüyeceğine inandıklarını belirten taraftarlar birliği üyeleri, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ın tüm yatırım ve çalışmalarına destek olacakları sözünü verdiler. Amatör spor kulüplerini bir çatı altında toplama projesi bulunan Refik Yılmaz’dan, taraftarlar derneği adına da yer talebinde bulunan dernek üyeleri, futbol turnuvası, yaz spor okulları gibi projelerine de destek istediler.

Özellikler taraftarlar dernekleri birliğinin bir araya gelmesi konusunda diğer siyasi parti yöneticileriyle de görüşeceklerini ve destek almaya çalışacaklarını vurgulayan taraftar yöneticileri, ilçe gençliğinin spor tesislerine yönelmesi konusunda da çabalarını devam ettireceklerini söylediler. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, siyasi partilerin de olumlu karar vermesi halinde yer sorunu konusunda duyarlı davranacaklarını, turnuvalar ve yaz spor okulu gibi projelerde de belediyenin büyük destek sağlayabileceğini sözlerine ekledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.