08 Eki

Terme Kaplıcasını Belediye ve Borsa Birlikte Yapacak

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, yatırım atağına kalkan Ticaret Borsasına Terme Kaplıcasını birlikte yapmayı teklif etti. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Acar, Meclis Başkanı Mustafa Doğan ve yönetim kurulu üyelerini makamlarında ziyaret eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, yeniden güven oyu alan yönetimi tebrik ederek, bundan önce olduğu gibi bundan sonraki dönemde de başarılar diledi.

   Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Borsa Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Acar'da, hedeflerinin ilçeye yakışır bir zeytin laboratuarı kurmak olduklarını söyledi. Aydın'a gideceklerini ve burada mevcut laboratuarları inceleyeceklerini dile getiren Acar, toprak, yaprak, su, zeytinin tuz oranı ve zeytinyağı kalite oranlarını tespit edecek laboratuarın Gemlik'te de kurulacağını müjdeledi. Gemlik Ticaret Borsası Üyeleri ve Gemlikliler adına lokal yapmak istediklerini de anlatan İlhan Acar'a Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'dan çarpıcı bir öneri geldi.

   Yıkılan Terme Kaplıcası tesislerinin yerine yapılacak yeni tesisi birlikte yapma talebinde bulunan Refik Yılmaz, "Yer bizden, yapması sizden. Gemlik'e yakışır bir tesisi birlikte kazandırabiliriz" dedi. Dokuz dönümlük araziye sahip Terme Kaplıca bölgesinde 36 derece sıcaklıktaki şifalı suyun boşa aktığını hatırlatan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, "Burayı birlikte değerlendirelim. Gemlik Kazansın" dedi.

   Belediye Başkanvekilinin teklifini olumlu karşılayan ve meclis toplantısında konuyu gündeme getireceklerini belirten İlhan Acar'da, "Ticaret Borsası da Belediye gibi Gemlik'e hizmet etmek için çabalıyor. Bu öneriniz bizi mutlu etti. Yapılabilirse çok güzel bir hizmet vermiş oluruz. Zeytin Laboratuarı ile birlikte bu proje bizim içinde oldukça anlamlı bir hizmet olur" diye konuştu.

   Sıcak ve samimi bir ortamda devam eden ziyaret toplantısında Coğrafi İşaret girişimi de gündeme geldi. Ticaret Borsası Başkanı İlhan Acar, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, Gemlik Zeytininin Coğrafi İşaret Belgesiyle diğerlerinden ayrılacağını ve tüm bölge zeytincisinin nefes alacağını sözlerine ekledi.   

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.