30 Oca

Ticaret Odası Bütçesi Onaylandı

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapılan Meclis Genel Kurul toplantısında 2011 yılı gelir gider bütçesi onandı.

Önceki gün Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda toplanan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi gündemin deki konuları ele aldı.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt’ın bulunmadığı toplantıda, Oda Genel Sekreteri Agah Arda,

31 Aralık 2011 tarihli gelir gider bütçesini okudu. Oda’nın 2011 yılı Aralık ayı son gününe göre gelirlerinin 1 milyon 063 bin 236 lira, genel giderlerin ise 803 bin 446 lira olduğu bildirildi.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Sözüneri’nin mazeretli olduğu için katılmadığı toplantıyı, Meclis Başkanvekili Ahmet Atalar yönetti.

Odaya kayıtlı fırın işleticilerinin Bursa da 250 gram ekmeğin 75 kuruştan satıldığını, Gemlik’te ise 300 gram ekmeğin 75 kuruş olduğuna dikkat çekilerek, gramajın Bursa düzenine getirilmesi istendi.

İstek, oybirliği ile kabul edildi.

Ticaret lisesinin isteği tartışma yarattı..

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Seyhan Aydın,

Gemlik
Anadolu Ticaret Lisesi yöneticilerinin, yeni yapılan okullarında bayrak direği ve Atatürk büstü bulunmadığını, Oda’nın bu konuda kendilerine yardımcı olması için başvuduklarını, yönetim kurulunun da bu konuda kendisine yetki vererek konuyu araştırmasını istediğini, yaptığı araştırmada, bayrak direği, bayrak ve Atatürk büstü ile kaidesinin 11 bin liraya yaptırılabileceğini, yaptığı araştırmalarda belirlediğini söyledi.

Konunun geçen hafta yönetim kurulunda, fiyatı yüksek bulunarak red edilmesinin onurunu incilttiğini belirtti.

Aydın, “Öyleyse bu görevi bana neden verdiniz. Bu durumda ben de yönetimden ve diğer görevlerimden istifa ediyorum” dedi.

Yönetim Kurul Başkan Yardımcısı Esat Coşkun ise bütün okullardan yardım talebi geldiğini, daha çok okula yardım yapmak için alınan teklifin yönetim kurulunda bulanan üyelerce yüksek bulunduğunu ancak yapılmaması konusunda bir karar alınmadığını söyledi.

Oda yönetiminde bulunan diğer üyeler de karar alınmadığını söylemesine karşın, Oda Meclisi’nce görüşülerek karara bağlanmasını istedi.

Yapılan oylamada, teklif, 4 ‘evet’ oyuna karşın, diğer üyelerin ‘red’ oyu ile kabul edilmedi.

Seyhan Aydın, teklifin kabul edilmemesi üzerine Oda Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcılığı’ndan istifa ettiğini bildiren bir dilekçeyi toplantı başkanlığına verdi.

Basın Açıklaması Yaptı

Seyhan Aydın dün de yaptığı yazılı basın açıklamasında,

Oda Meclisi’ne verdiği önerge ile Ticaret Lisesi’nin talep ettiği Atatürk büstü ve bayrak direği ile bayrak isteğinin Oda tarafından yerine getirilmediğini belirterek, ”21 yıllık Meclis üyesi, 20 yıldır Oda Yönetim Kurulu üyesi , 15 yıldır Oda Başkanvekiliyim. Meclisimizin bu red kararı üzerine Oda Yönetim Kurulu Başkanvekilliğinden 25 Ocak 2012 tarihi itibarıyla istifa ettim.

Oda’ya üye kişi ve kuruluşların oylarıyla seçildiğim Meclis üyeliğim ise devam etmektedir.” dedi.

Aydın, açıklamasını, “Önergem, her Türk yurttaşının vazgeçilmez isteğini içermektedir. Bu talep ise her eğitim kuruluşunda bulunması gereken T.C.’nin vazgeçilmezleridir.” diye bitirdi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.