26 Nis

UMEM Kursları başlıyor

Gemlik Ticaret ve Sanayi odasının desteği ile İşkur bünyesinde organize edilen UMEM projesinde iki ayrı kurs 7 Mayısta başlayacak.

20 erkek kursiyerin katılacağı Argon kaynakçıları için Endüstri Meslek Lisesi ile önlisans mezunları katılabilecek. İlköğretim ve üzeri mezunların katılabileceği, kimya laboratuvarcısı 15 bayanın katılacağı kursa bayanlar 4 mayıs cuma günü saat 10.00"da, erkek kursiyerler ise saat 14.00"de Endüstri Meslek Lisesinde mülakata tabi tutulacaklar.

İşkur Gemlik hizmet binasına müracaat edecek kursiyerler, staj döneminde başarılı olmaları halinde Çimtaş tarafından istihdam edilecek.

Gemlik Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Er ve İşkur Şube Müdürü Lütfi Güleç arasında imzalanan protokol törenine Gemlik Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Soner Şaşmaz ve İşkur temsilcisi Ali Özdoğan katıldılar. Okul Müdürü Hüseyin Er Umem kursları neticesinde Gemlik’te işsiz kimse kalmayacağını dile getirirken, İşkur Şube Müdürü Lütfi Güleç’de, Çimtaş personel müdürü Fatih Şan’ın ‘’Bundan sonra işe alacakları tüm personelin Umem kursları ile eğitildikten sonra istihdam edileceğini belirtti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.