26 Nis

Dörtyol Üst Geçidi Yapımına Başlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Dörtyol yaya üstgeçidi yapımına başlanacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Gemlik Dörtyol Üst Geçit Kavşağı’nı kazanan inşaat şirketinin çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağını söyleyen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi toplantısı ziyaretinde bir soru üzerine yaptığı konuşmada, müteahhide yer tesliminin yapıldığını söyledi.

Yılmaz şöyle konuştu: “Gemlik Meydan projesinin maketi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde teşhir edilmeye başlandı. Ahmet Dural Meydanı’nda başlatılan kamulaştırmalarda üç malikin paraları ödendi ve anahtarları teslim etmeleri istendi. Bu süreç tamamlandı. Kamulaştırılan yerler boşaltılmazsa, Büyükşehir Belediyesi bu yerlerin elektriklerini ve doğalgazlarını kapattıracak. Daha sonra diğerleri için mahkeme süreci devam ediyor. Akmanlar Pasajı ve diğer yerlerde kamulaştırılacak.Daha sonra İşbankası, ve yanlarındaki binalar kamulaştırılacak.Tibel Otel binası da Ticaret Odası’nın burasını boşaltması sonucu yıkılacak. Bu alan yeşil alan olarak halkın hizmetine açılacak. Belediye boşaltıldıktan sonra yıkılacak. Belediye binasının bulunduğu yere Solaksubaşı Camii inşa edilecek” dedi.

Üst Geçitten Yürüyerek Geçilebilecek

Meydan projesi devam ederken, Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan Dörtyol Kavşağı’nın yapılmasıyla, Hisartepe Mahallesi’nden Gemlik’e gelmek isteyen vatandaşlarının veya Hisartepe Mahallesi’ne

gitmek isteyenlerin yürüyerek yeni üst geçitten istedikleri yere gidebileceklerini belirten Yılmaz, “Hamile hanımlar, pazar arabası olanlar, bisikletliler veya motorbisikletliler üst geçidi kullana bilecekler.

Borusan tarafından yaptırılan demir üst geçit ise yıkılacak. Yeni üst geçit Gemlik’in imajını kuvvetlendirecek” şeklinde konuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.