21 Mar

Yelken Kulübü Üyeleri Refik Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Gemlik Yelken Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Kulüp Başkanı Ali Turgut, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a katkılarından dolayı teşekkür edip, başarılarının devamını dileyerek, yelken maketi hediye etti. Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut Solaksubaşı, Mahmut Baraş, Mustafa İzgi, Özcan Düberci, Zafer Işık ve Serdar Özkaleli’nin de katıldığı ziyarette, belediye ile yelken kulübünün önümüzdeki dönemde yapacağı ortaklaşa çalışmalar ele alındı.

Alt yapıya önem verilmesi düşünülen ikili görüşmede, yaz kurslarında başarılı öğrencilere deniz sporları ve yelken sporunun sevdirilmesi yönünde Milli Eğitim Müdürlüğünü de içine alan proje çalışması yapılması kararlaştırıldı. Buna göre, okullarında başarılı olan öğrencilere yaz kurslarında ücretsiz olarak yelken ve deniz sporları yaptırılacak. Denizi tanımayan, deniz sporlarını bilmeyen öğrencilere yönelik de tanıtım çalışmaları yapılacak. Ve bu öğrenciler arasında yelken sporuna ve deniz sporlarına ilgili olanlara da kurslar açılacak.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, ilçedeki amatör kulüplerin yanı sıra Yelken Kulübüne de maddi ve manevi destek olmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, Gemlik Gençliğini spora yönlendirmek için teşvik ve tesisleşme çalışmalarının devam edeceğini kaydetti. Yelken Kulübü Başkanı Ali Turgut’ta, kendilerine büyük destek olan Refik Yılmaz’a teşekkür ederek, ilçede deniz sporları konusunda atılım yapacaklarını ve Gemlik Körfezini hak ettiği biçimde temsil etmek için çalışacaklarını anlattı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.