21 Mar

Sebile Madalyasız Dönmüyor

2012 yılında üç kategoride birden ( Ümitler Türkiye Judo Şampiyonluğu, Gençler ve Büyükler Türkiye Judo Üçüncülüğü) madalya alma başarısı gösteren Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün milli judocusu Sebile Akbulut koleksiyonuna, son olarak Ümitler Avrupa Kupası madalyasını ekledi.

17-18 Mart 2012 tarihlerinde Antalya Kemer’de 12 ülkeden 210 erkek, 104 bayan olmak üzere toplam 314 judocunun katıldığı 19. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupasına bayanlar (+)70 Kg. Türk Milli takımı adına Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sebile Akbulut katıldı.

Sebile; ilk turda karşılaştığı Elif Güleri’i 7 sn gibi çok kısa sürede ipon (tam puan) ile yendi. İkinci turda (Grup finali) karşılaştığı Rus rakibi Zinaida Mahmudova’yı da müsabakanın ilk dakikası içinde uyguladığı kombinasyon tekniklerle yenerek finale çıktı. Sebilenin karşısına finalde, diğer grubu lider bitiren, 2011 yılının Ümitler Avrupa 3.sü ve Dünya 5. si sıkletteki diğer Rus Kristina Usova geldi. Güçlü Rus rakibi karşısında iyi mücadele etmesine rağmen yenilmekten kurtulamayan Sebile Turnuvayı Gümüş madalya ile tamamladı.

Kemer’de bulunan Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı Antrenörü Ahmet Kılınç yaptığı açıklamada: ‘Haziran ayında yapılacak olan Avrupa şampiyonası öncesi ülkemizde yapılan bu Avrupa Kupası çok önem taşıyor. Bu sebeple katılan ülke sayısı fazla müsabakaların kalitesi oldukça üst seviyedeydi. Avrupa Şampiyonası provasında Sebile’nin kazandığı 2.lik oldukça başarılıdır. Sebile bu Avrupa Kupasında Bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşını okutmayı çok istedi bunun içinde çok çalıştı fakat burada kısmet olmadı. Biz inanıyoruz ki Sebile bu arzusunu bundan sonraki turnuvalarda ve asıl hedef olan Haziranda ki Avrupa Şampiyonasında gerçekleştirerek ülkemize Gemlik – Bursa’dan Avrupa Şampiyonluğu kazandıracaktır. Bizde bunun için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz.’ dedi

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.