25 Kas

Yener Güven Tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şubesi 12.Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde başkan değişmedi ve Hüseyin Yener 93 oyla Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube başkanlığına 4.kez seçildi.

Hüseyin Yener başkanlığındaki dernekte başkan yardımcısı Efrahim Tümer, mali sekreter Türker Göral, idari sekreter Ömer Şimşek, teşkilat sekreteri ise Adnan Ülkü oldu. Denetleme kurulu üyeliklerine Osman Sivas, Hasan Şen ve Nevzat Elikesik getirilirken, Hüseyin Tutar, Ünal Bayrak, Mehmet Baykal ve Nazmi Amiz ise yedek üye seçildi.

Milton Aile Çaybahçesinde düzenlenen kongreye Gemlik Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz, Demokrat Parti İlçe Başkanı Ferhat Kurt, Türk Metal Sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz'ın yanı sıra çok sayıda üye ve vatandaş katıldı. Kongreye, Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube başkanı Hüseyin Yener'in konuşmasıyla başlandı. Yener konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Emeklilerimiz için yılmadan ve kimseye ödün vermeden başta genel merkezimiz ve 96 şubemiz ile birlikte bütün platformlarda sorunlarımızı dile getirerek ümit ile çalıştık. Bu zaman içerisinde iki seçim yaşadık ve arzu ettiğimiz neticeyi aldık. Gemlik'te emeklilerin ve emekli sınıfının potansiyeli oldukça yüksektir. Halen 3050 olan üye sayımız yapacağımız çalışmalarla daha da artacaktır. Genel kurulumuza katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Açılış konuşmasının ardından Divan kurulu üyelerinin sunulurken kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergun, Genel Sekreter Recep Orhan, Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı ve Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, divan kurulunu oluşturdu.

Kongrede söz alan Gemlik Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz genel kurul sonucu başkanlığa tekrar getirilen Hüseyin Yener ve ekibine başarılar dileyerek kongrenin hayırlı olmasını diledi. Yılmaz, "Herkesin yaşadığı bölgeye ve ülkeye hizmet borcu var. Elimizden ne geliyorsa hepberaber yapmaya çalışıyoruz. Gelecek nesillere daha iyi bir Gemlik bırakmak adına gayret ediyoruz. Gemliğimizi her geçen gün daha da yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz" diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Başkan vekili Yılmaz'ın ardından söz alan Türk Metal Sendikası Gemlik Şube başkanı Kemal Durmaz, emeklilerin yaşadığı sıkıntılara değindi ve çalışan ve emeklileri haklarını almaları için örgütlü olmanın önemine dikkat çekti. Sendika olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Durmaz, kongrenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına son verdi.

Kongrede bir konuşma yapan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergül, 4.dönem başkanlığa seçilen Hüseyin Yener'i tebrik etti. 41 yıllık bir kuruluş olduklarını belirten Ergül, kendi dönemlerinde dernek bünyesinde yaptıkları çalışmalara değindi. Emeklilik yaşının 65'e çıkarılmasını da eleştiren genel başkan, bu politikanın yanlış olduğunu savundu. Son olarak intibak yasasından bahseden Kazım Ergül, en kısa zamanda yürürlüğe girmesini diledi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde 93 oyla Hüseyin Yener Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube başkanlığına seçildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.