18 Ara

Yerleşke şantiyeye döndü

Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Gemlik Yerleşkesi adeta şantiyeye döndü. Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün bir süre önce ayırdığı liseler yolu ile yüksek okullar ve fakülteler yollarında hummalı çalışma yapılıyor. Daha önce yerleşkenin birçok kısmını trotuar ve parke taşı kaplatan Gemlik Belediyesi, eksik kalan diğer okul yollarını da parke taşı ile döşüyor. Çalışmaları Başkan yardımcısı Mehmet Çelik ile birlikte yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, yerleşke bünyesinde yapılan liseler bahçe çalışmalarını ve tamamlanmak üzere olan halı saha çalışmalarını da hatırlatarak, “Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi bizim gözbebeğimizdir. Gemlik’in üniversite kenti olması yolunda yapılan çalışmaların ilk adımı alt yapıdır. Öğrencilerimize hak ettikleri en iyi alt yapıyı ve tesisleri kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Gemlik yerleşkesinde belediye hizmetleri her zaman devam edecektir” dedi. Refik Yılmaz, parke taşı döşeme çalışmalarının ay sonuna kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Halı Saha Açılışa Hazır

Gemlik Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi Gemlik yerleşkesinde yapımına yaklaşık bir ay önce başlanan halı saha, açılışa hazır hale geldi. Suni çim ile kaplı halı saha yapım çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik ve U.Ü. Gemlik Yerleşkesi eski Müdürü Prof. Abdurrahim Korukçu ile birlikte gezen ve incelemelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, tel örgü yapımı, suni çim kaplanması, saha çizgilerinin boyanması gibi işlemlerin bittiğini belirtti. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Üniversite gençliği için yaptığımız halı sahayı açılışa hazır hale getirdik. Çehre düzenlemesini de önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Hedefimiz halı sahayı yılbaşına kadar hizmete sokmaktı. Ancak biz daha önce bitirdik. Gözbebeğimiz üniversiteye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hisar Anadolu Lisesi Bahçesine Kavuşuyor

Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesinde, Ticaret Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi ile birlikte eğitim ve öğretime devam eden Hisar Anadolu Meslek Lisesi, ihtiyacını duyduğu bahçesine kavuşuyor. Gemlik Belediyesi tarafından yaklaşık 4 dönümlük arazide yapılan bahçe ve çehre düzenleme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Okula bahçe kazandırma çalışmalarını Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Hisar Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Kamil Beki ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Otsay ile birlikte inceleyen Başkanvekili Refik Yılmaz, Hisar Anadolu Meslek Lisesine yakışacak bahçe düzenleme çalışmasının bir ay içinde bitirileceğini söyledi. Ayrım yapmaksızın ilçedeki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını hatırlatan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, U.Ü. Gemlik yerleşkesindeki okula da bahçe kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.