18 May

Sertaslan 19 Mayıs’a Davet Etti

CHP Gemlik ilçe başkanı Uğur Sertaslan 19 Mayıs günü Atatürk anıtına çelenk sunacaklarını belirterek, AKP Yanlış yapıyor biz ulusal bayramlarımızı unutmayacağız dedi.

Sertaslan yaptığı açıklamada; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Bu bayramlar bizim ulusal bayramlarımız. Bu bayramlar Türk ulusunun manevi değerleri, bizi biz yapan değerlerimiz. Biz, hepimiz, çocukluğumuzda, gençliğimizde bu bayramların heyecanını yaşadık, biliyoruz.

Hatırlayalım.. bu bayramlarda okullarımızı, evlerimizi, sokaklarımızı bayraklarla süsledik. Hatırlayalım.. bu bayramlarda meydanlarda, caddelerde ellerimizde bayraklarla yürüdük, şarkılar söyledik, şiirler okuduk.. Her bayram en güzel yürüyen okul bizim okulumuzdu, dağ başını duman almış marşını en güzel bizim okul söylemişti, en çok bayrak biz de vardı, en kalabalık bizim okuldu, en güzel bando bizimkiydi.

Ne mutlu bize ki, biz, hepimiz, geçmişte bu bayramları böyle güzel kutlamış çocuklarız. İşte bu yüzden hepimiz, her birimiz, istiklal marşımızı nerede duysak heyecanlanırız, bayrağımıza büyük saygı duyarız, Atatük’ü ve onun manevi şahsında atalarımızı sevgi ve bağlılıkla anarız.

Şimdi bir an için düşünün. Biz, çocukluğumuzda, gençliğimizde, bu bayramları böyle coşkulu kutlamasaydık veya hiç kutlamasaydık, yurdumuzu, bayrağımızı, Atamızı, atalarımızı, ulusal değerlerimizi bu kadar sever miydik.. Bir ulusal başarıda bayrağımız göndere çekilirken, istiklal marşımız çalınırken tüylerimiz diken diken olur muydu. Bir evladımız şehit düştüğünde acısını ulusça hisseder miydik, hep beraber göz yaşı döker miydik.. Bizi bize bağlayan bu ulusal değerlerimiz olmasaydı, biz biz olur muyduk.

AKP YANLIŞ YAPIYOR , Okullar ve çocuklar gitgide bayramlara katılmaz oldu.

AKP YANLIŞ YAPIYOR, Ulusal bayramlarımızın kutlanmasına gereken desteği vermiyor, önemsiz görüyor

AKP YANLIŞ YAPIYOR, bu bayramlarda ulusumuzun coşkuyla kutlayacağı ortamı bilerek yaratmıyor.

AKP YANLIŞ YAPIYOR, Artık resmi törenlerde çelenk koymamıza bile izin vermiyor.

BİZ DOĞRUSUNU YAPALIM, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramını ulusça kutlayalım

19 Mayıs Cumartesi saat 10:00 da Atatürk anıtında buluşalım”dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.