30 Oca

Ak Partililerden Trabzonlular Derneğine Ziyaret

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, sivil Anayasa çalışmaları kapsamında hemşeri derneklerini ziyaret etti.

Gemlik Belediye Başkan V. Refik Yılmaz, AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Necdet Yılmaz , bazı Meclis Üyeleriyle birlikte Gemlik Trabzonlular Derneğiniz ziyaret ettiler. Gemlikli Trabzonlular, Milletvekili Aydın’a büyük ilgi gösterdi. Hoş geldin konuşması yapan Dernek Başkanı Kemal Karslı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan Başkan Vekilliği seçiminden sonra ikinci kez koltuğa oturan Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, 10 aylık süreçte yapılan çalışmalara anlatarak, hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

Gemlik, Orhangazi ve İznik ilçelerinden sorumlu olan Milletvekili Aydın, Gemlik’teki seçimlerden sonra CHP’lilerin yapmış olduğu açıklamalara “Kem söz sahibine aittir. Söylenen sözleri kendilerine iade ediyoruz. Biz bu memleket için bir çivi daha nasıl çakarız, anlayışıyla çalışıyoruz. Onlar yolsuzluk yapar, biz yol yapıyoruz ” şeklinde yanıt verdi.

“Sivil Anayasa için çalışıyoruz”

Gemlik’te bulunan çok sayıda hemşeri derneği ile tamamen Türkiye’nin mozağini yansıttığını kaydeden Aydın, “ülkenin birçok yerinden gelen hemşerilerimiz var. Gemlik çatısı altında hepimiz bir araya geldik. Bütün dernekler taşın altına elini koyarsa renk katarlar. İlçe yaşanacak hale gelir” açıklamasını yaptı. 12 Haziran seçimlerinde sivil Anayasa için söz verdiklerini ifade eden Milletvekili Aydın, “Türkiye tarihinde ilk kez sivil Anayasa yapacak. Bu anayasa yapılırken sivil toplum kuruluşları siyasilere öncülük edecek. STK’la önümüzdeki dönemlerde bu anayasa ile ilgili belirleyici bir rol alacaklar, siyasi partiler kadar önemli bir kurum olacaklar. Bundan sonraki dönemde aynen batıda olduğu gibi sivil toplum kuruluşları ve dernekler toplumu yönlendirip, siyaseti şekillendirecek. Sizlerden bu anlamda destek bekliyoruz” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.