30 Oca

Erdemir; “Gemlik utanç abidesi olarak anılacak “

Gemlik’te son yapılan başkanvekilliği seçimini AKP’li aday Refik Yılmaz’ın kazanmasının ardından, sıkıntılı günler geçiren CHP teşkilatında köstebek arayışı devam ederken, bir tv kanalında Gemlik için utanç abidesi tanımlaması yapan Erdemir’e de tepki yağıyor.

CHP Bursa milletvekili Aykan Erdemir seçim sonucunu değerlendirdiği bir tv kanalında Gemlik Belediye Başkan vekilliği seçiminde bir CHP'li meclis üyesinin AK Parti'li adaya oy vermesini sert bir dille eleştirdi. Gemlik'te ibret verici bir gün yaşandığını söyleyen Erdemir, "Siyaseten yanlışlar değil ahlaki anlamda yanlışlar yapıldı. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çok üzgünüm. Türkiye'de siyasetin hangi noktaya geldiğinin önemli bir kanıtıydı. Gemlik ve Bursa için değil, Türkiye için de ders alınması gereken bir gündü. İlerde Gemlik utanç abidesi olarak anılacak" diye konuştu.
Bir üyenin kendisini son anda sattığını ileri sürerek, yaşananları El-Kaide'nin yöntemine benzeten Erdemir, "Bu bir üyenin kendisini son satması değildir. Türkiye siyasetinde olağan bir durumdur. Siyasetçiler ne yazık ki para ve menfaat karşılığı ülkemizde satılmaktadır ya da şantajla zorlanmaktadır. Bu, iktidarın sık kullandığı bir yöntem. Benim için önemli olan siyasetin ulaştığı alçak düzeydir. Siz sadece rakip partilerden siyasetçileri satın almakla kalmıyorsunuz, artık El-Kaide'nin uyguladığı 'uyuyan hücreler' yöntemini kullanıyorsunuz. Düşmanın içinde kendi taraftarınız olan kişileri maddi manevi destekliyorsunuz, gerektiğinde rakibe karşı kullanılmak üzere tutuyorsunuz. Bugün artık Türkiye bu siyaseti geçmiştir. El-Kaide artık Türkiye siyasetine bir anlamda egemen olmuştur. 12 belediye meclis üyemiz içinde bir uyuyan hücre var. Hala bu arkadaş içimizde. Buradaki mesele bir belediye meclis üyemizin kendisini satması değildir. Acaba artık anayasayı yaparken El-Kaide usulü uyuyan hücre yöntemini mi kullanacağız?" diye sordu.

Erdemir’in bu konuşmasının ardından Gemlik’te programı izleyen birçok vatandaş Erdemir’e tepki göstererek, bu milletvekili umut ediyoruz ki 29 Mart seçimlerinde CHP’ye 18 bine yakın oy veren bir kitleyi hedef almıyordur. Yine umuyoruz ki 18 bin oy alıp da başkanlık makamına oturunca halkın emanetini koruyamadıkları gibi, bir de yolsuzluk soruşturmaları geçirerek, halkın parasını çeşitli yöntemlerle iç ederek, görevden alınan yöneticilerin sorumluluğunu Gemlik halkına yıkmıyordur” dediler. Vatandaşlar, “sayın Erdemir hangi aklıselim CHP’linin AKP’ye neden oy verdiğini araştıracağına, 18 bin oy ile kazanılan bir seçimin hangi sebeplerle ve kimler tarafından sabote edilerek, kazanılmış bir belediye başkanlığının neden kaybedildiğinin araştırılmasını yapmalıdır” dediler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.