17 May

Akıt; “Amacımız, önce Gemlik’e hizmet olmalı”

Bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Gemlik Müteahhitler Derneği yönetimi, ziyaretlerini sürdürüyor.

Dün, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelen Gemlik Müteahhitler Derneği yöneticileri, kentin ve kurulan derneğin amaçları konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, Müteahhitler Derneği’nin Gemlik’te kurulmasının bir ihtiyaç olduğunu belirterek, bu konuda atılan adımdan dolayı kendilerini kutladı.

Gemlik Müteahhitler Derneği Başkanı Hamza Aygün, Gemlik’te Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 95 müteahhitin bulunduğunu, bu sayının aslında 116 olduğunu belirterek,

“Bizler, TSO’nun birer üyeleriyiz. Amacımız, birlikte çalışarak müteahhitlerin sorunlarını dile getirmek ve çözüme kavuşturmaktır. Dernekler de sivil toplum kuruluşlarıdır. Gönüllü olarak biraraya gelirler. Biz, önce meslektaşlarımızın sorunlarını tespit edeceğiz. Sonra çözümü için sizden yardım isteyeceğiz. Biraraya gelerek, fikir birliği oluşturmak sorunlara çözüm bulmak için hareket edeceğiz. Birlikte hedefe ulaşacağız” dedi.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt ise, oda ve derneklerin fahri olarak görev yaptığını, üyelerine hizmet yapmaktan başka amaçları bulunmadığını belirterek, şunları söyledi: “Oda ve dernek üyeleri verici insanlardır. Amacımız, önce Gemlik’e hizmettir. Gemlik’in de birçok sorunu vardır. Son günlerde Gemlik’ten geçecek olan otoban yolun Gemlik bağlantısı olan Engürücük Köprülü girişinin bazı kişilerin giri şimleriyle köprülü kavşak Gemlik’e doğru getirilmiştir. Bu konuda, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Gemlik Belediyesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mimarlar Odası ve Kaymakamlığın bilgisine başvurulmamıştır. Biz, köprülü kavşağın eski yerinde Engürücük Köyü sınırları içinde yapılmasından yanayız. Yoksa, büyük sıkıntılar söz konusu olacak.”

Gemlik’te çarpık yapılaşmanın da olduğuna dikkat çeken Kemal Akıt, ilçenin fazla göç almasının sanayinin büyümesinden kaynaklandığını, imar planlarının ise göz dikkate alınmadan hazırlanması sonucu, kaçak yapılaşmanın doğduğunu söyledi.

Gemlik’i hep birlikte daha güzel yaşanır bir yer haline getirmek ve çocuklarımıza öyle bırakmak zorundayız” diyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal

Akıt, Gemlik Müteahhitler Derneği yöneticile rine başarılar diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.