02 Kas

Okuma Yazma Kursuna Gemlik Rotary’den Destek

Gemlik Halk eğitim Merkezi tarafından düzenlenen okuma-yazma kursuna Gemlik Rotary destek olacak.

Gemlik Halk Eğitim Müdiresi Rüveyde Kılıçlar’ı makamında ziyaret eden Rotary Klüp yöneticileri ve Halk Eğitim Merkezi adına konuyla alakalı ortak protokol imzalandı.

Hasan Hamaloğlu; En Büyük Düşmanımız Cahillik ve İlkelliktir.

Gemlik Rotary Kulüp dönem başkanı Hasan Hamaloğlu konu ile alakalı sözlerinde ‘’En büyük düşmanımız Cahillik ve İlkelliktir. 21. yüzyıl Türkiye’sinde hedefimiz her bireyin öncelikle okuma-yazma bilmesi, sonrasında da yüksek okul mezunu olmasıdır. Bu vesile ile halk eğitimine bir parça katkıda bulunursak, Gemlik Rotary Kulüp adına mutluluk duyarız.’’ dedi ve Gemlik Rotary Kulüp olarak sosyal projelere desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Rüveyde Kılıçlar ise ‘’Bu Ülkede kursları sadece devlet açabilir. Devlet adına bu görevi yapan ise Halk Eğitim Merkezleridir. Bu yıl 76 ayrı branşta kurs verdik. Bunların yanında okuma-yazma kurslarının ayrı özelliği vardır. Öğrenci sayısına bakmadan açılan kurslardır, Kurslarımıza destek verenlere, hem desteklerinden hem de halkı teşvik etmelerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ Şeklinde konuştu. Kılıçlar, “Beraberinde Ehliyet alma konusunda Ortaokul mezunu olma zorunluluğu şeklindeki yasanın geri çekildiğini, Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılacak yeterlilik sınavını geçenlerin de ilkokul mezunu sayılabileceğini” sözlerine ekledi.

Okuma yazma kursu kapsamında kursa katılan ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardımlaşma kurumu tarafından 150 TL destek verileceği belirtilirken, sosyal yardımlaşma kriterlerine uygun olmayan katılımcılara da Gemlik Rotary tarafından bu imkanın sağlanacağı bildirildi.

İmzalanan Protokol kapsamında 15 Şubat tarihine kadar olan kurslara katılarak başarılı olanların 19 Mayıs haftası kapsamında Konya ziyareti ve Mevlana etkinliklerini izletmekle ödüllendirilecekleri bildirildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.