23 Şub

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete girdi. Ağır Psikiyatr hastalarının yanı sıra uyuşturucu bağımlılarını da tedavi edip topluma kazandırmayı hedefleyen merkez, Bursa’nın ilçelerdeki ilk toplum ruh sağlığı merkezi oldu. İnegöl’ün yanı sıra Bursa Devlet ve Şevket Yılmaz Devlet hastaneleri bünyesinde de oluşturulması planlanan merkezde hasta tedavilerine de başlandı.

Hisar Mahallesinde Belediye Meclisi tarafından daha önce sağlık ocağı yapılması için inşa edilmiş olan belediyeye ait binanın Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne verilmesiyle yapılan çalışmalar tamamlandı. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi geçtiğimiz hafta içinde hizmete girdi. Merkezi Başhekim Dr. Mehmet Küçükkeçe ile birlikte gezip incelemelerde bulunan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, binayı kısa sürede modern ve toplum ruh merkezi haline getiren Küçükkeçe ve ekibini kutlarken, Belediye Meclis üyelerine de teşekkür etti. Toplumun ruh sağlığının her kesimin olduğu kadar kendileri için de çok önemli olduğunu vurgulayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, insanların elinde olmadan depresyona girip psikolojik açıdan bocalayabileceğine dikkat çekti. Psikolojik rahatsızlığı olan hastaların Gemlik’ten uzağa gitmelerine gerek kalmadığını belirten Refik Yılmaz, “Modern ve sıcak bir ortamda uzman doktorlar sayesinde titiz bir çalışma ve bakım ile hastalarımız tedavi edilebilecektir. Gemlik’in ihtiyaç duyduğu anlamda binanın hastaneye tahsisini yapan meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ağır psikiyatr hastalara, ayakta tedavi, uğraş terapisi, grup terapisi gibi kategorilerde sağlık hizmeti vermeye başladıklarını kaydeden Başhekim Dr. Mehmet Küçükkeçe’de, psikolog, psikiyatr, sosyolog, müzik, resim ve güzel sanatlar eğitmenleri eşliğinde çalışmaların devam edeceğini söyledi. Şu an 3 hasta ile hizmete başladıklarını kaydeden Küçükkeçe, hastaların gruplandırma çalışmalarının hastane bünyesinde sürdüğünü kaydetti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.