28 Kas

Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz: “Gecikmenin nedeni ruhsatsız olması”

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerini dolma kalem dağıtarak sürdüren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkiinde temeli 26 Mart’ta atılan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu inşaatının gecikme sebebini ruhsat işlemlerinin uzun sürmesine bağladı. İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde okul Müdürü Mehmet Türkmen ve öğretmenler ile birlikte sohbet toplantısı yapan Refik Yılmaz, Gemlik Belediyesi olarak eğitim kurumlarının her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını kaydetti.

Milli Eğitim Müdürlüğünün yer önermesi halinde Şehit Ethem Yaşar İlköğretim Okuluna da spor salonu yapabileceklerini anlatan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İmam Hatip Anadolu Lisesi Spor salonunun okula ve ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. İlçe gençliğine, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini vurgulayan Refik Yılmaz, amatör spor kulüpleri ve eğitime olan desteği sürdürecekleri sözünü verdi. Tesisleşme ve yatırımların artarak devam edeceğini de müjdeleyen Yılmaz, yasal düzenlemelerden sonra amatör spor kulüpleri ve okullara her türlü desteği verebildiklerine dikkat çekti.

Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkiinde temeli 26 Mart’ta atılan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu inşaatı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Biz göreve geldiğimizde temel atma tarihi belirlenmişti. Bunu iptal etmedik. Ancak tahsis işlemlerini biran önce bitirmemiz gerekiyordu. Tapusu, ruhsatı yoktu. Ruhsatsız, kaçak bir inşaata başlayamazdık. Neticede ilgili kurumlarla yazışmalar yapıldı. 2 aylık bir gecikme oldu. Ancak şu an sorun yok. Okul inşaatımız devam ediyor” dedi.

Refik Yılmaz, öğretmenler gününü de kutlayarak, senede bir gün değil, her zaman saygıyla andıkları öğretmenlere hatıra anlamında kalem hediye ettiklerini bildirdi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.