30 Oca

Bu da Aramızda Kalsın” Gemliklileri Güldürdü

Uludağ Kültür Merkezi oyuncuları tarafından sahnelenen “Bu da Aramızda Kalsın” adlı tiyatro oyunu, Gemlikli tiyatro severlerle buluştu. Tarihsel gelişmelere farklı bir bakış açısı katan ve izleyenleri sonunda kahkahalara boğan bu gösteri, Gemlikliler tarafından ayakta alkışlandı.

Eğitim-İş Sendikası Gemlik Temsilciliği organizasyonunda Gemlik’e getirilen, Uludağ Kültür Merkezi(UKM)’nin yeni oyunu “Bu da aramızda kalsın” tiyatro severlerden tam not aldı.

Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunda, tarihte yolculuk yapan bir ruhun komik öyküsü anlatılıyor. Adem ile Havva’dan Kristof Kolomb’a, Kleopatra’dan Edison’a kadar tarihin akışını istemeden de olsa değiştirmeye kalkan olgunlaşmamış ruh, tarihe çomak sokuyor. Kemal Atliman’ın yazıp yönettiği oyunda, Orhan Ergün, Göksel İlgi, Burcu Nehir Ayvaz, Volkan Çalışkan, Aslı Dinçyürek ve Cem Şahin rol alıyor.

Oyunu özetleyen bir kesit de şu ifadelere yer veriliyor: “ Derler ki, tarih diye bilinenlerin yarısı yalanmış. Birileri anlatmış bazen, birileri de yazmış. Peki, hep öyle bildiğimiz tarihe çomak sokulsaydı ya da başka türlü yazılsaydı… Mesela; yemeseydi Adem ile Havva o elmayı, Kristof Kolomb çıkmasaydı Amerika yolculuğuna. Ya da evlenmeseydi annesi ile babası Edison’un. Bir düşünsenize Arşimet gitmeseydi o gün hamama… Ya böyle olsaydı… Siz yine eski bildiklerinize inanın ve lütfen bu söylediklerimiz “Aramızda Kalsın.”

Eğitim İş Sendikası Gemlik Temsilciliği Başkanı Aytürk Aksakal, yönetim kurulu üyeleri Gaye Ergül, Nilhan Özcan, Tuğba Demir, Erdem Karasay, Mustafa Bahar, Muzaffer Çiftçi, Çiğdem Ertaymaz ile üyeler Mustafa Sarı, Umut Çakal, Hanım Çakal ve birçok davetli gecede yer aldılar.

Eğitim İş Sendikası Gemlik Temsilciliği Başkanı Aytürk Aksakal yaptığı açıklamada, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu tür organizasyonların, daha sık bir şekilde devam edeceğini dile getirdi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.