30 Oca

CHP’de Köstebek İstifası

Gemlik CHP ilçe teşkilatı galip olarak girdiği başkanvekilliği seçiminde 1 üyesinin AKP adayı Refik Yılmaz’ı desteklemesi sonrası kaybedilen başkanvekilliği seçiminin sancıları devam ediyor.

Başkanvekilliği seçimini yine satıldık diye yorumlayan eski ilçe başkanının, istifa etmesinin ardından kısa süre ilçe başkanlığına vekalet eden ancak daha sonra bu görevini genel merkez tarafın görevlendirilen Dursun Özbey’e bırakan Ayten Çipli, eski gençlik kolları başkanı Gökçe Çipli ve 20’ye yakın üye seçim sürecini iyi yönetilmediği konusunda ilçe yönetimine tepki göstererek partiden istifa ettiler.

Kısa süre önce, Mart ayı başında yapılacak olan ilçe kongresinde adaylığını açıklayan ve liste çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Çipli’nin istifası partide şaşkınlığa sebep olurken, istifanın kaybedilen başkanvekilliği seçimi sonrasında olmasının ise arkasında başka hesaplar olduğu iddiasını da gündeme getirdi.

CHP ilçe başkanı Dursun Özbey’in istifa dilekçelerini işleme koyduğu öğrenilirken, CHP’li kaynaklara göre ise “partiden istifa etmenin çözüm olmadığını, sıkıntılı olan bir dönemde birlik ve beraberliğin daha da önemli olduğunu” ifade ederek, “anlaşılıyor ki başkan vekilliği seçimi gündeme geldiğinde ilçe başkanlığına aday olanlar, sandıktan köstebek çıkınca hesaplarını başka bahara bırakarak partiden kaçmayı tercih ettiler. Bu durum yadırganacak bir durum değil, çıkarcılığı hayat ilkesi olarak benimseyenler, aylardır partiye uğramayan ancak ufukta başkanvekilliği seçimini görünce partinin önüne sandalye koyup tezgâh açanlar bir anda kaçmayı tercih ettiler, Cumhuriyet Halk Partisi, devlet kuran, devlete hizmet etmeyi ibadet sayan bir partidir. Biz CHP olarak, CHP’liler olarak Mustafa Kemal’in izinde, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolundayız” dediler.

Öte yandan halen delege listesi oluşturulan CHP’de İlçe başkanlığı görevini yürüten Dursun Özbey’de Mart ayı başında yapılacak olan kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.