30 Oca

Ülkü Ocakları Sarıkamış Şehitlerimizi Andı

Gemlik Ülkü Ocakları Sarıkamış Şehitlerimizi Andı

Gemlik Ülkü Ocakları Sarıkamış Şehitlerini anmak amacıyla, Ocak binasında anma programı gerçekleştirdi. Anma programına MHP Gemlik Başkan yardımcısı Osman Durdu, MHP Gemlik ilçe yöneticileri, Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Ocak yöneticileri ve çok sayıda ocaklı genç katıldı.

Sarıkamış Harekatının 97. yıl dönümü hesabiyle gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde ocak gençleri tarafından şehitlerimizi ve Sarıkamış’ı anlatan 4 şiir ile devam eden program, Ocak gençleri tarafından hazırlanan sine-vizyon sunumu ve Ruslar tarafından çekilen görüntüler ile son buldu.

Program sonrası açıklama yapan Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Sarıkamış şehitlerinin tarihimiz için öneminin üzerini çizerken, Harekatı yöneten Enver Paşa hakkında söylenenleri ve onu hain gibi göstermeye çalışanların başka kasıtları olduğunu dile getirerek Sarıkamış’a Enver Paşa harekatı düzenlediğinde Sarıkamış Rus toprağımıydı sorusunu sordu. Gençlere şehitlerimizi unutmadığı için teşekkür eden Özcanbaz, ‘’vatanımıza hizmet eden ve canlarını feda eden tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.