01 Ara

Çınar Eğitim ve Kültür Derneği’nden Muhteşem Öğretmenler Günü Kutlaması

“24 Kasım Öğretmenler Günü coşkusu devam ediyor”

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları düzenlenen çeşitli programlarla coşku içerisinde kutlanmaya devam ediyor. Bu yıl, 30. kez kutlanan öğretmenler günü, Çınar Eğitim ve Kültür Derneği tarafından organize edilen programla bir kez daha kutlandı.

Temmuz ayından bu yana Gemlik’te faaliyet gösteren Gemlik Çınar Eğitim ve Kültür Derneği, Öğretmenler Günü nedeniyle ilk faaliyet programını gerçekleştirdi. Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Öğretmenler Günü kutlama programı büyük bir beğeni topladı. Saat 19.30'da başlayan programa ilgi büyüktü. Kutlama programına Gemlik Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz’ın yanı sıra, okul müdür, öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Bize çağdaş eğitimin, bilimin, uygarlığın aydınlık kapılarını açan, ulusumuzun başöğretmeni, Atatürk için; ülkesinin ve milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna kan ve can veren aziz şehitlerimiz için ve milli eğitim sancağımızı onurla dalgalandırabilmek uğruna kan ve can veren şehit öğretmenlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesi başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gemlik Çınar Eğitim ve Kültür Derneği başkanı Adnan Çam yaptı.

Dernek başkanı Adnan Çam, ilk faaliyetlerini bu özel gün anısına gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, herkesin öğretmenler gününü kutladı. Van’daki depremde şehit olan 70 öğretmenimize de Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasını sürdüren Çam, kendilerini yalnız bırakmayıp, programa katılan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından Şükrü Şenol İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Süleyman Oğuz’a 37 yıllık meslek hayatındaki başarılı çalışmalarından dolayı onur ödülü verildi. Süleyman Oğuz’a ödülü, Gemlik Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz tarafından verildi.

Daha sonra söz alan Başkan vekili Refik Yılmaz, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çektiği konuşmasında, ülkenin gelişiminde öğretmenlerin büyük bir payı olduğunu söyledi. Öğretmenin, insanın yetişmesinde anne babayla birlikte en önemli etken olduğunu belirten Yılmaz, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladıktan sonra programın hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların devamında ise Çuvaldız adlı Stand-Up gösterisini yapmak üzere dünyanın 14 ülkesinde 3000’den fazla gösteriye imza atmış, ödüllü stand-upçı Atalay Demirci sahneye çıktı. Programa renk katan Atalay Demirci, yaptığı esprilerle salondakilere kahkahaya boğdu.

Türkiye’den manzaralar konulu sinevizyon gösterimi ise izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Stand-up gösterisinin ardından öğretmenler günü kutlama programı buldu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.