12 May

Çocuk Şenlikleri Finalleri Başladı

Gemlik Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği “Pabucu Yarım Çık Dışarıya Oynayalım” sloganlı Çocuk Oyunları Şenliği final müsabakaları başladı. Bu yıl 2. si organize edilen şenlik kapsamında İlköğretim Okulu 2. Sınıf Öğrencileri “Yağ Satarım Bal Satarım”, 3. Sınıf Öğrencileri “Mendil Kapmaca”, 4. Sınıf Öğrencileri “Tombik” ve 5. Sınıf Öğrencileri de “Yakan Top” kategorilerinde yarışacaklar. Nisan ayı başından bu yana belediye tarafından kendilerine verilen oyun setleriyle final müsabakalarına hazırlanan öğrenciler, “Tombik” oyunu ile açılışı yaptılar. Çocuk Şenliği Koordinatörü ve aynı zamanda Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Duran’ın hakemliğini yaptığı “Tombik” oyunu karşılaşmaları Sosyal Yaşam Merkezi Spor Sahasında yapıldı.

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin de izlediği karşılaşmalarda Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulunu 2-1, Cumhuriyet İlköğretim Okulu GTSO Gazi İlköğretimi 2-0, Şehit Cemal İlköğretim Okulu Umurbey Abdullah Fehmi İlköğretim Okulunu 2-1, Atatürk İlköğretim Okulu 11 Eylül İlköğretim Okulunu 2-0, Şehit Cemal İlköğretim Okulu Şükrü Şenol İlköğretim Okulunu 2-1 ve yine Atatürk İlköğretim Okulu Özel Aykent İlköğretim Okulunu 2-1 yenmeyi başardı.

4 grupta 14 ilköğretim okulunun yarıştığı “Tombik” oyunu müsabakaları 25 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek. Çocuk Oyunları Şenliği 11 Mayıs Cuma günü İlköğretim 3. sınıf öğrencilerinin sahne alacağı mendil kapmaca yarışmasıyla devam edecek. Tüm kategorilerdeki karşılaşmalar 25 Mayıs’ta yapılacak finallerle sona erecek ve aynı gün ödül töreni yapılacak. Çocuk Oyunları Şenliğindeki müsabakalardaki ana hedef ise öğrencileri sanal ortamdaki oyunlardan uzaklaştırıp, gerçek yaşamdaki oyunlarla tanıştırıp, kaynaştırmak olurken, önümüzdeki yıllarda da oyunların ve çeşitlerinin genişletilip, geliştirileceği ifade edildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.