06 Ara

Emircan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden Engelliler Günü Programı

3 Aralık Dünya Engelliler günü kutlama programı kapsamında Emircan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bir program düzenledi. Bu özel etkinliğe katılanlar, öğrencilerin heyecanına ortak oldular.

2008 yılından bu yana Gemlik’teki çalışmalarını başarıyla yürüten Özel Emircan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir program düzenledi. Engelli birey ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği program, Gemlikliler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.

Sosyal Yaşam Merkezi’nde organize edilen program, engelli öğrencilerin gösteriyle renklenirken, programa İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayazıt, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, engelliler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Emircan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Müdürü Hüseyin Çıtlak yaptı. Çıtlak, “Engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, onlarla ilgili ne yaptıklarımızın, ne yapmadıklarımızın değerlendirilmesi, onların gündem haline gelmesi, toplumun bir ferdi olarak görülmeleri adına 3 Aralık Dünya Engelliler günü kutluyoruz.” diyerek, Engelliler Günü’nün önemine değindi. Konuşmasında engelli bireylere yönelik hizmetlerine de değinen kurum müdürü Hüseyin Çıtlak, 275 öğrencili okulda, özel eğitimci, psikolog, okul öncesi eğitim öğretmenleri ve bir dizi uzmanlardan oluşan 16 kişilik kadro ile çalıştıklarını kaydetti.

Emircan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu müdürü Mehmet Erdoğan ise yaptığı açıklamada bu özel günde, böyle bir program hazırlamaktan onur duyduklarını ifade etti.

Etkinlikte sahne alan özel eğitim merkezi öğrencileri başarıları ve azimleriyle takdir topladılar ve örnek teşkil ettiler. Ayrıca grup şefliğini Veysel Nazlıtaş ve Ayşen Çiçek’in yürüttüğü “Zamanı Geldi” orkestrası eşliğinde, gecede sahne alan sanatçı İsmail Hazar, geceye renk kattılar.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.