14 Mar

Kamulaştırmalara Meclis Onayı

Belediye Meclisi Mart ayı 2. Olağan toplantısı yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, CHP’li Hasan Alyüz ve Bülent Dalkılıç’ın mazeret belirterek katılmadığı toplantı kısa sürede tamamlandı. Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz başkanlığında açılan ikinci oturumda İmar ve Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar masaya yatırıldı. İmar komisyonu Başkanı Arzu Karataş ve Ayfer Ağırbaş tarafından okunup, meclise sunulan gündem maddeleri ile ilgili raporlar komisyonlardan geldiği biçimde kabul gördü.

Küçük Kumla’da yenilenme çalışmaları tamamlanmak üzere olan Suni Çim Sahanın Haydariye Köyü’ne bakan kısmında kamulaştırma yapılması görüşü, önce 18 uygulaması yapılması yönündeki görüşle kabul edildi. İmar komisyonu kararına göre 18 uygulaması yapılacak ve bu uygulamanın yapılmadığı bölgelerde de kamulaştırma gerçekleşecek. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, spor alanı olarak belirlenen bölgede kamulaştırma sonrasında basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortu ile çocuk bahçesi ve yürüyüş parkuru yapılacağını söyledi. Kumla sahasının küçük yapıldığı yönündeki görüşlere de açıklık getiren Refik Yılmaz, sahanın daha önce de standartlara uygun olmadığını hatırlatarak, “Kamulaştırma sürecinde birkaç yıl kaybetmemek adına bu sahayı tamamladık. Bölgeyi spor kompleksi ile çevrelemeyi düşünüyoruz. Kamulaştırma kararı için teşekkür ederim” dedi.

Yol düzenleme konusundaki imar planı tadilatı görüşlerini de onaylayan belediye meclisi, Kumla Yolu Muammer Ağım Devlet Hastanesi yokuşunda da düzenleme yapılmasını isteyen Refik Yılmaz’ın sözlü önerisini imar komisyonunun araştırması şerhiyle kabul etti. İmar Komisyonu Başkanı Arzu Karataş’ın bazı imar konularında ek süre talebini de olumlu karşılayan meclis üyeleri, MHP’li Suat Laçinok’un, imarla ilgili konuları her partinin önce kendi grubunda tek tek, parsel parsel, ele alıp, sonra mecliste görüşmesi yönündeki sözlü talebini de kabul etti.

Belediye Meclisi son olarak imar planlarında belediye hizmet alanı olarak belirlenen Hacı Osman Erken Camii yanındaki bir parsel ile Hacı İzzet Camii yanında bulunan bir başka parselin kamulaştırma kararını da oy birliğiyle kabul etti.

Mart Ayı Olağan 2. toplantısı sonunda bilgilendirme sunumu yapan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, belediyenin 3. başkan yardımcısı olan Nazmi Koçak’ı tanıttı. Yıldırım Belediyesinde, yazı işleri müdürlüğü, insan kaynakları eğitim müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü görevlerinde bulunan Nazmi Koçak’ın Gemlik Belediyesinde çalışmaya başladığını anlatan Refik Yılmaz, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.