17 Nis

Lale Kemal Kılıç’ta Bir İnsan Değişirse Programı

Bursa Olay Televizyonu’nun sevilen programı, “Bir İnsan Değişirse” 3. kez Gemlik’e geldi. Şubat ayı içinde Çınar İlköğretim Okulu ve Kız Meslek Teknik Lisesi’nde program yapan ve çok sayıda öğrenciye burs verilmesinin önünü açan program çekimleri Lale Kemal kılıç İlköğretim okulunda yapıldı. Okullarında başarılı olan ancak yardıma muhtaç aile çocuklarına 10 ay boyunca 150 liralık burs verilmesini sağlayan program, tüm okullarda çok sayıda öğrenciyi kapsaması için çaba gösteriyor. Program yapımcısı Ergün Özçelik, Bursa ve çevresinde 100 bin öğrenciye burs verilmesini hedeflediklerini kaydetti. Gemlik Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu’ndaki son programa Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Hayırsever İşadamları Halil Köse ve İsmet Gümüş katıldı.

Öğretmen ve öğrencilerin de coşkuyla yer aldığı programda konuşan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Olay Televizyonunun toplumun her kesimine örnek bir program yaptığını belirterek, başarılarının devamını diledi. “Bir İnsan Değişirse, Çok Şeyin değişeceğine inananlardanım” diye konuşan Refik Yılmaz, Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu’nun da ilçenin en güzide ve en zeki öğrencilerinin yer aldığı okullardan birisi olduğuna dikkat çekti. Pırıl pırıl genç öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine katkı sunan herkese teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, böylesi önemli bir proje ve programa katkı duymaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen’de, Olay TV’ye 3. kez Gemlik’e gelmesi dolayısıyla teşekkür ederek, programın öğretmenleri, öğrencileri ve Milli Eğitim Camiasını motive ettiğini söyledi. Hayırsever İşadamları Halil Köse ve İsmet Gümüş’de, burs talebine katkı sunmaya devam edeceklerini vurguladılar.

Gemlik Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu’ndaki programda Hayırsever İşadamı Mahmut Solaksubaşı’nın ilçede burs vermeyi taahhüt ettiği 10 öğrenciden birisi olan Lale Aksoy’un burs belgesi imzalandı. Belge, Okul Müdürü Can Olgun ve program yapımcısı Ergün Özçelik arasında imzalandı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.