06 Ara

Rotaryenlerden Barış Mesajı

Gemlik Rotary Kulübü'nün 1431. toplantısı 2440. Bölge Guvernörü (Genel Başkanı) Ahmet Gürmeriç'in katılımıyla Atamer Turistik Tesislerinde yapıldı. Çok sayıda davetli ve basın mensubunun ilgi gördüğü toplantı öncesinde Gemlik Rotary Kulübü dönem başkanı Serdar Kara ve yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Bilal Çelik'i ziyaret ettiler. Haftalık olağan yemekli toplantıya Ahmet Gürmeriç ve eşi Ayten Gürmeriç'in yanı sıra Guvernör yardımcısı Melih Aker ve eşi Dilek Aker, Gemlik dönem başkanı Serdar Kara ve eşi Demet Kara, Gemlikl Rotaryen Aydın Akovalıgil'in konukları olan Alman heykeltıraşlar Christian Tobin ve Ben Natlerr ile çok sayıda rotaryen, rotarack ve davetli katıldı.
Rotary kulübün dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarının başında geldiğini savunan dönem Başkanı Serdar Kara, önce topluma hizmet prensibini şiar edinen kuruluşun, uluslar arası bir örgütlenmeye sahip olduğunu hatırlattı. Gemlik'te eğitim ve sağlık alanında yapılan çalışmaları da masaya yatıran Serdar Kara, bir önceki yönetimden gururla devraldıkları hizmet bayrağını daha öteye taşıyacaklarını kaydetti.
2240. Bölge Guvernörü Ahmet Gürmeriç'te, kulübün uluslar arası düzeyde, savaşların, açlığın, kıtlığın, hastalıkların, kaos ve yıkımların bitmesi için büyük çaba gösterdiğini dile getirerek, "Dünya barışı için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapacağız. Dünya barışı ve kardeşliği bizim en büyük ülkümüzdür" dedi.
Yeni rotary kulüp üyeleri Seçil Doğan ve Berrin Küçükşahin'e rozetlerini Bölge guvernörü Ahmet Gürmeriç taktı. 28 yıldır rotary kulüp üyesi olan Dr. Naci Özokur'a da plaketini yine Küçükşahin takdim etti. İnşaat mühendisi ve rotary kulüp üyesi Hasan Hamaloğlu'da konuşmasında kendilerine ve topluma rotary kulüp prensiplerini anlatıp, destek olan Naci Özokur'u kutlayıp, teşekkür etti. Alman davetliler de "Taş Gösterileri" sunarak geceye renk kattı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.