29 Şub

UMEM Projesi Kimya Laboratuarı Kazandırdı

Gemlik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek lisesi, İŞKUR ve Gemlik ticaret ve Sanayi Odası İşbirliği Çerçevesinde gerçekleştirilen Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Kurumu Kursları okula modern Kimya Laboratuarı kazandırdı. 2011 Yılı Aralık ayında UMEM projesine dâhil olan Gemlik teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bu proje kapsamında Kimya Laboratuarını kazanırken, 6 bölüme de toplam 385 bin lira değerinde makine ve teçhizat aldı. İşsizlere ve mesleksiz kitlelere iş ve meslek edindirmeyi hedefleyen ve bu hedef doğrultusunda alt yapı çalışmalarını teknik liselerden başlatan UMEM projesi büyük ilgi görüyor. Proje kapsamında tamamlanan Kimya Laboratuarı açılışını Gemlik Kaymakam Vekili Bursa Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen ve GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt birlikte yaptılar. Açılışa ayrıca Okul Müdürü Hüseyin Er, Okul öğretmenleri, Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Karaaslan, Belediye Meclis üyesi Necmettin Rama ve öğrenciler de katıldı.

Okul Müdürü Hüseyin Er, UMEM projesi kapsamında 6 bölümde 4 kursun daha devam ettiğini belirterek, 2 kursun da mülakat aşamasında olduğunu söyledi. Devam eden 2 kursta da fabrikalarda iş başı eğitimine önümüzdeki hafta başlanılacağını kaydeden Hüseyin Er, “Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik, Elektronik Teknolojisi Alanı, Metal Teknolojisi Alanı, Kimya Teknolojisi Alanı ve Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi alanlarında da 22 adet bölümde kurslarımız sürüyor. Modern Kimya Laboratuarımızda da şu anda 60 öğrencimiz eğitim ve öğretim görecek. UMEM projesine vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından kurs bölümlerini ve UMEM kapsamında alınan makine, teçhizat ve araçları yerinde gezen protokol üyeleri, hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundular.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.