29 Şub

Erenoğlu 3 Madalya İle Döndü

Gemlikli yüzücü Aysun Erenoğlu hafta sonunda Bursa’da yapılan yüzme yarışlarında 3 madalya kazandı.

Bursa Atıcılar’da bulunan Olimpik yüzme salonunda düzenlenen Türkiye Masterlar Yüzme Şampiyonasında ilçemizi temsil eden Aysun Erenoğlu, iki gün süren yarışmalarda 800 metre serbest stilde ikincilik, 400 metre serbest sitilde üçüncülük, 200 metre kurbağalamada ikincilik kazandı.

Daha önce’de Ankara’da yapılan Uluslar arası master yarışlarında Türkiye şampiyonluğu bulunan Aysun Erenoğlu, Gemlik’te yüzme alanında derece yapmaktan ve ilçemizin adını duyurmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, Gemlik’i temsil etmek adına tüm yarışlara ferdi olarak katıldığını söyledi. Erenoğlu; Gemlik’te yüzme sporunun gelişmesi için yetkilileri göreve davet etti.


İlçemizi yüzme alanında temsil eden Erenoğlu, çalışmalarına Gemlik’te başlattığını ancak yeterli duyarlılığın gösterilmemesinden dolayı, halen Bursa’da yüzme yarışlarına hazırlandığını belirterek, sporun her alanında çeşitli desteklerde bulunan yetkilileri yüzme alanında da eğitici destek verilmesini istedi. Aysun Erenoğlu, önümüzde dönemde yapılacak olan master yarışmaları için antrenmanlarını Bursa’da aralıksız devam ettirdiğini belirterek, hedefim dünya şampiyonluğudur dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.